Writee - en to ar translation catalogue (110 entries)

en: Not Found
ar: به‌رده‌ست نیه‌

en: The page you are looking for is no longer here, or never existed in the first place (bummer). You can try searching for what you are looking for using the form below. If that still doesn't provide the results you are looking for, you can always start over from the home page.
ar: الصفحة التى تبحث عنها غير موجودة، أو تم ازالتها. يمكنك محاولة البحث عن ما كنت تبحث عنه باستخدام نموذج البحث التالي.أو ابدأ من الصفحة الرئيسية.

en: Daily Archives: <span>%s</span>
ar: الارشيفات اليومية: <span>%s</span>

en: Monthly Archives: <span>%s</span>
ar: ئايلىق ئارخىىپ: <span>%s</span>

en: Yearly Archives: <span>%s</span>
ar: يىللىق ئارخىپ: <span>%s</span>

en: Blog Archives
ar: أرشيف المدونة

en: Feed Subscription
ar: تغذية الاشتراك

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
ar: هذه التدوينة محمية بكلمة مرور. أدخل كلمة المرور لمشاهدة أي تعليقات.

en: Comments
ar: التعليقات

en: &larr; Older Comments
ar: &larr; أقدم التعليقات

en: Newer Comments &rarr;
ar: تعليقات احدث &rarr;

en: Comments are closed.
ar: التعليقات مغلقه

en: Submit
ar: إرسال

en: Layout Options
ar: خيارات تخطيط الصفحة

en: No Sidebar
ar: بدون شريط الجانبي

en: Left Sidebar
ar: عمود جانبي أيسر

en: Right Sidebar
ar: عمود جانبي أيمن

en: ON
ar: تشغيل

en: Slider Options
ar: خيارات العرض

en: Latest added posts
ar: المضافة اخيرا

en: Specific category
ar: من تصنيف معين

en: Number of slides
ar: عدد السلايدرات

en: Choose slider content meta display or not.
ar: اختر عرض شريط التمرير ميتا المحتوى أم لا.

en: Theme primary color
ar: اللون الأساسي للقالب

en: Primary Color
ar: لون أصلي

en: Typography
ar: تايبوغرافي

en: Google Font URL
ar: خطوط جوجل

en: Insert
ar: إدراج

en: for embed fonts.
ar: لتضمين الخطوط.

en: Font Family
ar: عائلة الخط

en: Font Size
ar: حجم الخط

en: Line Height
ar: ارتفاع الخط

en: Social Media Icons
ar: آيكونات السوشال ميديا

en: Default Color
ar: اللون الافتراضي

en: Theme Color
ar: لون القالب

en: Icon Original Color
ar: رمز اللون الأصلي

en: Instagram
ar: انستاغرام:

en: LinkedIn
ar: لينكادن

en: YouTube
ar: اليوتيوب

en: Pinterest
ar: رابط Pinterest

en: Dribbble
ar: دريبل

en: Footer Section
ar: مقطع التذييل

en: Copyright Text
ar: نص حقوق التأليف والنشر

en: Upgrade To Pro
ar: الترقية إلى برو

en: Documentation
ar: الوثائق

en: If you like this theme, I'd appreciate any of the following:
ar: إذا كنت تحب هذا القالب،  نقدر أياً من الإجراءات التالية:

en: Rate this Theme
ar: قدر هذا القالب

en: Permalink to: "%s"
ar: الرابط الثابت إلى: %s

en: Primary Menu
ar: القائمة الرئيسية

en: Primary Sidebar
ar: الشريط الجانبي الرئيسي

en: Footer
ar: ذيل الصفحة

en: &larr; Previous
ar: سابق

en: Next &rarr;
ar: التالى

en: Pingback:
ar: تنبيه :

en: (Edit)
ar: (تعديل)

en: Post<br>Author
ar: كاتب<br> الموضوع

en: Your comment is awaiting moderation.
ar: تعليقك بانتظار الموافقة.

en: Title
ar: العنوان

en: Author Name
ar: اسم الكاتب

en: Author Image
ar: صورة الكاتب

en: Description
ar: نص الاعلان

en: Show up to
ar: أظهر حتي

en: posts
ar: المشاركات

en: Offset
ar: ازاحة

en: The number of posts to skip
ar: عدد المقالات المتخطاه:

en: Post Status
ar: حالة المنشور

en: Order
ar: ترتيب

en: Descending
ar: تنازلي

en: Ascending
ar: تصاعدي

en: Orderby
ar: عرض حسب:

en: ID
ar: التعرف

en: Author
ar: الكاتب

en: Date
ar: التاريخ

en: Modified
ar: معدلة

en: Random
ar: سويفت المتزلج عشوائية

en: Comment Count
ar: عدد التعليقات

en: Menu Order
ar: ترتيب القائمة

en: Display Date
ar: عرض التاريخ

en: Permalink to %s
ar: الرابط الدائم لـ %s

en: By
ar: بواسطة

en: on
ar: /

en: No post found.
ar: لا يتم العثور على  المشاركة !

en: Social media URL widget.
ar: وسائل الإعلام الاجتماعية URL القطعة.

en: Facebook URL
ar: رابط Facebook

en: Twitter URL
ar: رابط Twitter

en: Instagram URL
ar: رابط Instagram

en: Linkedin URL
ar: رابط ينكدين Linkedin

en: Google+ URL
ar: رابط Google+

en: YouTube URL
ar: الينك YouTube

en: Pinterest URL
ar: رابط بينتيريست

en: Dribble URL
ar: رابط Dribble

en: Theme by
ar: تصميم القالب بواسطة

en: Proudly powered by
ar: مشغل بفخر من خلال

en: https://wordpress.org/
ar: https://www.mycomputer-me.com/

en: HOME
ar: الرئيسية

en: ABOUT US
ar: معلومات عنا

en: PARENT PAGE
ar: العقاراتID

en: SUB PAGE
ar: صفحة فرعية

en: Related Posts
ar: مقالات مشابهة

en: Nothing Found
ar: الصفحه غير موجودة

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ar: هل انت متعد لنشر اول منشور لك ؟  <a href="%1$s">ابدأ من هنا</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ar: آسف، ولكن لا شيء يضاهي شروط البحث الخاصة بك. يرجى المحاولة مرة أخرى مع بعض كلمات مختلفة.

en: Continue Reading
ar: متابعة القرأة

en: Previous Post
ar: المقال السابق

en: Next Post
ar: المقال التالي

en: Search Results for: %s
ar: نتائج البحث عن: %s

en: Search for:
ar: البحث عن:

en: Search...
ar: البحث‪…‬

en: Search
ar: بحث

en: Tag Archives: %s
ar: وسم الآرشيف: %s
