ShopWP Pro - en to da translation catalogue (127 entries)

en: Cart
da: Kurv

en: Cart Icon
da: Ikon for indkøbskurv

en: You do not have the correct capabilities
da: Du har ikke de rette kompetencer

en: Connect
da: Tilslut

en: Sync
da: Synkronisering

en: Settings
da: Indstillinger

en: Products
da: Produkter

en: Collections
da: Samlinger

en: License
da: Licens

en: Extensions
da: Udvidelser

en: Wizard
da: Guide

en: You're almost ready!
da: Du er næsten klar!

en: Before you can use the product pages, you need to do a couple more things:
da: Før du kan bruge produktsiderne, skal du gøre et par ting mere:

en: 1. Turn on
da: 1. Tænd for

en: Create Product Detail Pages
da: Opret produktdetaljesider

en: from within the Syncing settings
da: fra indstillingerne for synkronisering

en: 2. Use the
da: 2. Brug den

en: Sync Detail Pages
da: Synkronisering af detaljerede sider

en: button under the plugin Tools
da: knappen under pluginværktøjet Værktøjer

en: ShopWP Products
da: ShopWP-produkter

en: Shop Product
da: Køb produkt

en: I agree with the terms and conditions.
da: Jeg accepterer vilkårene og betingelserne.

en: Add to cart
da: Læg i kurv

en: Related Products
da: Relaterede produkter

en: This occurred while calling:
da: Dette skete under opkaldet:

en: at line number
da: på linje nummer

en: ShopWP Warning: Custom fields added either by WordPress or ACF will NOT be erased during syncing.
da: ShopWP Advarsel: Brugerdefinerede felter tilføjet enten af WordPress eller ACF vil IKKE blive slettet under synkroniseringen.

en: Share how you're using ShopWP by allowing
da: Del hvordan du bruger ShopWP ved at tillade

en: usage tracking
da: sporing af brug

en: and help us make the plugin even better!
da: og hjælp os med at gøre plugin'et endnu bedre!

en: No thanks
da: Nei tak

en: Yes, allow usage tracking
da: Ja, tillad sporing af brug

en: Error:
da: Fejl:

en: It looks like your Shopify private app has been deleted! ShopWP won't continue to work until you create a new one. Disconnect your current store from the Connect tab to clear the old connection and then enter your new credentials.
da: Det ser ud til, at din private Shopify-app er blevet slettet! ShopWP vil ikke fortsætte med at fungere, før du opretter en ny. Afbryd din nuværende butik fra fanen Forbind for at slette den gamle forbindelse og indtast derefter dine nye legitimationsoplysninger.

en: Warning:
da: Advarsel:

en: Unable to delete cached settings.
da: Det er ikke muligt at slette indstillinger, der er gemt i cachen.

en: Unable to delete cached collection queries.
da: Det er ikke muligt at slette forespørgsler om samlinger, der er gemt i cachen.

en: Unable to delete cached product queries.
da: Det er ikke muligt at slette produktforespørgsler, der er gemt i cache.

en: Unable to delete all cache, please try again.
da: Det er ikke muligt at slette al cache, prøv venligst igen.

en: No connection details found. Please try reconnecting your Shopify store.
da: Ingen forbindelsesoplysninger fundet. Prøv venligst at genoprette forbindelsen til din Shopify-butik.

en: Unable to insert certain collects.
da: Det er ikke muligt at indsætte visse indsamlinger.

en: Unable to sync webhooks, none found.
da: Kan ikke synkronisere webhooks, ingen fundet.

en: 400 Error:
da: 400 fejl:

en: The request was not understood by the server.
da: Anmodningen blev ikke forstået af serveren.

en: 401 Error:
da: 401-fejl:

en: The necessary authentication credentials are not present in the request or are incorrect.
da: De nødvendige autentifikationsoplysninger er ikke til stede i anmodningen eller er forkerte.

en: 402 Error:
da: 402 Fejl:

en: The requested shop is currently frozen.
da: Den ønskede butik er i øjeblikket fastfrosset.

en: 403 Error:
da: 403 Fejl:

en: The server is refusing to respond to the request. This is generally because you have not requested the appropriate scope for this action.
da: Serveren nægter at svare på anmodningen. Det skyldes normalt, at du ikke har anmodet om det rette anvendelsesområde for denne handling.

en: 404 Error:
da: 404-fejl:

en: The requested resource was not found.
da: Den ønskede ressource blev ikke fundet.

en: 406 Error:
da: 406 Fejl:

en: The requested resource contained the wrong HTTP method or an invalid URL.
da: Den anmodede ressource indeholdt den forkerte HTTP-metode eller en ugyldig URL.

en: 422 Error:
da: 422 Fejl:

en: The request body was well-formed but contains semantical errors.
da: Anmodningskroppen var velformet, men indeholder semantiske fejl.

en: Check the documentation
da: Se dokumentationen

en: for a possible solution to this error.
da: for at finde en mulig løsning på denne fejl.

en: 413 Error:
da: 413 Fejl:

en: The Shopify data is too large for your server to handle.
da: Shopify-dataene er for store til, at din server kan håndtere dem.

en: 429 Error:
da: 429 Fejl:

en: The request was not accepted because the application has exceeded the rate limit. See the API Call Limit documentation for a breakdown of Shopify's rate-limiting mechanism.
da: Anmodningen blev ikke accepteret, fordi ansøgningen har overskredet hastighedsgrænsen. Se API Call Limit-dokumentationen for at få en oversigt over Shopify's hastighedsbegrænsningsmekanisme.

en: 500 Error:
da: 500 fejl:

en: An internal error occurred at Shopify.
da: Der er opstået en intern fejl hos Shopify.

en: 501 Error:
da: 501 Fejl:

en: The requested endpoint is not available on that particular shop.
da: Det ønskede slutpunkt er ikke tilgængeligt på den pågældende butik.

en: 503 Error:
da: 503 fejl:

en: The server is currently unavailable.
da: Serveren er i øjeblikket ikke tilgængelig.

en: 504 Error:
da: 504 Fejl:

en: The request could not complete in time.
da: Anmodningen kunne ikke færdiggøres i tide.

en: An unknown Shopify API response was received during syncing. Please try disconnecting and reconnecting your store.
da: Der blev modtaget et ukendt Shopify API-svar under synkroniseringen. Prøv at afbryde forbindelsen og genindkoble din butik

en: Some collects were possibly missed during the syncing process. If you notice any absent content, try clearing the plugin cache and resync
da: Nogle samlinger blev muligvis overset under synkroniseringsprocessen. Hvis du bemærker manglende indhold, kan du prøve at rydde plugin-cachen og synkronisere igen

en: Some products were possibly missed during the syncing process. If you notice any absent content, try clearing the plugin cache and resync
da: Nogle produkter blev muligvis overset under synkroniseringsprocessen. Hvis du bemærker manglende indhold, kan du prøve at rydde plugin-cachen og synkronisere igen

en: Database Error:
da: Databasefejl:

en: The data you're trying to sync is too large for the database to handle. Try adjusting the "Items per request" option within the plugin settings.
da: De data, du forsøger at synkronisere, er for store til, at databasen kan håndtere dem. Prøv at justere indstillingen "Elementer pr. anmodning" i plugin-indstillingerne.

en: Server Error:
da: Serverfejl:

en: The maximum amount of server memory was exceeded.
da: Den maksimale mængde serverhukommelse blev overskredet.

en: Type Error:
da: Typefejl:

en: Unable to convert data type to Object.
da: Kan ikke konvertere datatype til Object.

en: Unable to convert data type to Array.
da: Kan ikke konvertere datatype til Array.

en: HTTP Error:
da: HTTP-fejl:

en: Request URL not found.
da: Anmodning URL ikke fundet.

en: No Smart Collections were found during sync.
da: Der blev ikke fundet nogen Smart Collections under synkroniseringen.

en: No Custom Collections were found during sync.
da: Der blev ikke fundet nogen brugerdefinerede samlinger under synkroniseringen.

en: No Shop data was found during sync.
da: Der blev ikke fundet nogen butiksdata under synkroniseringen.

en: No Collects were found during sync.
da: Der blev ikke fundet nogen Collects under synkroniseringen.

en: Every %d Minutes
da: Hver% d minutter

en: Shopping cart
da: Varekurv

en: Begin checkout
da: Begynd udtjekning

en: Unable to checkout. Please reload the page and try again.
da: Det er ikke muligt at betale. Genindlæs siden igen og prøv igen.

en: Remove
da: Fjern

en: Sale!
da: Tilbud!

en: Checkout notes
da: Bemærkninger til kassen

en: Your cart is empty
da: Din kurv er tom

en: No collections left to show
da: Ingen samlinger tilbage at vise

en: Load more
da: Indlæs mere

en: No products left to show
da: Ingen produkter tilbage at vise

en: Quantity
da: Antal

en: We like that one too!
da: Den kan vi også godt lide!

en: Clear selections
da: Ryd valg

en: Out of stock
da: Udsolgt

en: Out of stock. Please try selecting a different variant combination.
da: Ikke på lager. Prøv venligst at vælge en anden variantkombination.

en: Sold out
da: Udsolgt

en: No search results found
da: Ingen søgeresultater fundet

en: Search the store
da: Søg i butikken

en: No results found
da: Ingen resultater fundet

en: Title (A-Z)
da: Titel (A - Å)

en: Title (Z-A)
da: Titel (Å-A)

en: Price (Low to high)
da: Pris (fra lav til høj)

en: Price (high to low)
da: Pris (høj til lav)

en: Best Selling
da: Mest solgte

en: Recently Added
da: Nylig Tilføjet

en: Collection default
da: Standardindsamling

en: Manual
da: Manuel

en: Price (High to low)
da: Pris (høj til lav)

en: No %s found
da: Ingen %s fundet

en: Filter by:
da: Filtrer efter:

en: Page size:
da: Sidestørrelse:

en: Clear all
da: Ryd alt

en: Available for sale
da: Til salg

en: Sort by:
da: Sorter efter:

en: Loading...
da: Indlæser...

en: See more
da: Læs mere

en: Price
da: Pris

en: Types
da: Typer

en: Vendors
da: Sælgere

note: Description of the plugin/theme
en: Sell and build custom Shopify experiences on WordPress.
da: Sælg og byg tilpassede Shopify-oplevelser på WordPress.
