PublishPress Future 4.10.0 - en to fi translation catalogue (1112 entries)

note: Description of the plugin
en: PublishPress Future allows you to schedule automatic changes to posts, pages and other content types.
fi: PublishPress Tulevaisuus mahdollistaa automaattisten muutosten aikatauluttamisen posteille, sivuille ja muille sisältötyypeille.

en: You do not have permission to configure PublishPress Future.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia konfiguroida PublishPress Tulevaisuutta.

en: Debug is disabled
fi: Vianetsintä on poistettu käytöstä

en: Debugging Disabled
fi: Vianetsintä poistettu käytöstä

en: Debugging Enabled
fi: Vianetsintä käytössä

en: Debugging Table Emptied
fi: Vianetsintätaulu tyhjennetty

en: The legacy future actions migration has been enqueued and will run asynchronously.
fi: Perinteisten tulevaisuuden toimintojen siirto on jonossa ja suoritetaan asynkronisesti.

en: The legacy actions arguments restoration has been enqueued and will run asynchronously.
fi: Perinteisten toimintojen argumenttien palautus on jonossa ja suoritetaan asynkronisesti.

en: The database schema was fixed.
fi: Tietokannan kaavio on korjattu.

en: The database schema could not be fixed. Please, contact the support team.
fi: Tietokannan kaaviota ei voitu korjata. Ole hyvä ja ota yhteyttä tukitiimiin.

en: Saved Options!
fi: Tallennetut asetukset!

note: translators: %1$s is the plugin name, %2$s is the star rating markup
en: If you like %1$s, please leave us a %2$s rating. Thank you!
fi: Jos pidät %1$s:stä, jätä meille %2$s arvio. Kiitos!

en: About PublishPress Future
fi: Tietoja PublishPress Tulevaisuudesta

en: About
fi: Tietoja

en: Future Documentation
fi: Tulevaisuuden dokumentaatio

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Contact the PublishPress team
fi: Ota yhteyttä PublishPress-tiimiin

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: No taxonomies found
fi: Ei taksonomioita löydetty

en: Post expires at EXPIRATIONTIME on ACTIONDATE
fi: Viesti vanhenee EXPIRATIONTIME päivänä ACTIONDATE

en: The table %s does not exist.
fi: Taulukkoa %s ei ole olemassa.

en: The table indexes are invalid:
fi: Taulukon indeksit ovat virheellisiä:

en: Empty date time offset.
fi: Tyhjät päivämäärä- ja aikavyöhykkeet.

en: Invalid date time offset
fi: Virheellinen päivämäärä- ja aikavyöhyke

en: Export
fi: Vie

en: Import
fi: Tuo

en: Failed to get workflows. Check the logs for more details.
fi: Työnkulkujen saaminen epäonnistui. Tarkista lokit saadaksesi lisätietoja.

en: Failed to export the file. Check the logs for more details.
fi: Tiedoston vienti epäonnistui. Tarkista lokit saadaksesi lisätietoja.

en: Failed to import the file. Check the logs for more details.
fi: Tiedoston tuonti epäonnistui. Tarkista lokit saadaksesi lisätietoja.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia tämän sivun käyttämiseen.

en: Invalid nonce.
fi: Virheellinen nonce.

en: Add request_id and trigger_activated columns to debug log table after v4.10.0
fi: Lisää request_id ja trigger_activated -sarakkeet virhelokitaulukkoon version 4.10.0 jälkeen

en: Add millisecond precision to debug log timestamp column (v4.10.0)
fi: Lisää millisekunnin tarkkuus virhelokin aikaleima-sarakkeeseen (v4.10.0)

en: Debugging table is currently empty.
fi: Virheenkorjaustaulukko on tällä hetkellä tyhjennä.

en: No results match the current filter.
fi: Ei tuloksia vastaa nykyistä suodatinta.

en: Taxonomy
fi: Taksonomia

en: Future Actions
fi: Tulevat toiminnot

en: Enable Future Action
fi: Ota käyttöön tuleva toiminto

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Action
fi: Toiminto

en: Loading
fi: Ladataan

en: Show Calendar
fi: Näytä kalenteri

en: Hide Calendar
fi: Piilota kalenteri

note: translators: the text between {} is the link to the settings page. translators: the text between {{}} is the link to the settings page.
en: Timezone is controlled by the {WordPress Settings}.
fi: Aikavyöhyke on hallittu {WordPress-asetuksista}.

note: translators: %s is the name of the taxonomy in plural form.
en: No %s found.
fi: Ei %s löytynyt.

en: You must assign a taxonomy to this post type to use this feature.
fi: Sinun on määritettävä taksonomia tälle viestityypille, jotta voit käyttää tätä ominaisuutta.

note: translators: %s is the name of the taxonomy in plural form.
en: New %s
fi: Uudet %s

note: translators: %s is the name of the taxonomy in plural form.
en: %s to remove
fi: %s poistettavaksi

note: translators: %s is the name of the taxonomy in plural form.
en: %s to add
fi: %s lisättäväksi

note: translators: %s is the name of the taxonomy in singular form.
en: Search for %s
fi: Etsi %s

en: Select an action
fi: Valitse toiminto

en: Select a date
fi: Valitse päivämäärä

en: Date cannot be in the past
fi: Päivämäärä ei voi olla menneisyydessä

note: translators: %s is the name of the taxonomy in singular form.
en: Please select one or more %s
fi: Valitse yksi tai useampi %s

en: New status
fi: Uusi tila

en: No posts selected. Unable to sync Future Actions.
fi: Ei julkaisuja valittu. Ei voida synkronoida tulevia toimintoja.

en: Future Actions successfully synced with Post Metadata.
fi: Tulevat toiminnot on synkronoitu onnistuneesti julkaisutietojen kanssa.

en: Update Future Actions from Post Metadata
fi: Päivitä tulevat toiminnot julkaisutiedoista

en: Future Action Update
fi: Tulevien toimintojen päivitys

en: — No Change —
fi: — Ei muutosta —

en: Add or update action for posts
fi: Lisää tai päivitä toimintoa julkaisuilla

en: Add action if none exists for posts
fi: Lisää toiminto, jos julkaisuilla ei ole sellaista

en: Update the existing actions for posts
fi: Päivitä olemassa olevat toiminnot julkaisuilla

en: Remove action from posts
fi: Poista toiminto julkaisuista

en: Category
fi: Kategoria

en: Upgrade to Pro
fi: Päivitä Pro-versioon

en: Action Workflows
fi: Toimintojen työnkulut

note: translators: button label text should, if possible, be under 16 characters.
en: Settings
fi: Asetukset

en: Future Action
fi: Tuleva toiminto

en: No future action
fi: Ei tulevaa toimintoa

en: Invalid date time offset.
fi: Virheellinen aikavyöhyke.

en: PublishPress Future
fi: PublishPress Tulevaisuus

en: Future
fi: Tuleva

en: Scheduled Actions
fi: Aikataulutetut toiminnot

en: Log format
fi: Lokimuoto

en: List
fi: Lista

en: Popup
fi: Ponnahdusikkuna

en: Unknown post
fi: Tuntematon viesti

en: Executed action for: %s (ID: %d)
fi: Suoritettu toiminto: %s (ID: %d)

en: Executed scheduled action
fi: Suoritettu aikataulutettu toiminto

note: translators: %1$s is the link to the PHP strtotime function documentation, %2$s and %3$s are the opening and closing code tags. Please, do not translate the date format text, since PHP will not be able to calculate using non-english terms.
en: Set the offset to use for the default action date and time. For information on formatting, see %1$s. For example, you could enter %2$s+1 month%3$s or %2$s+1 week 2 days 4 hours 2 seconds%3$s or %2$snext Thursday%3$s. Please, use only terms in English.
fi: Aseta siirtymä, jota käytetään oletustoiminnon päivämäärän ja ajan määrittämiseen. Lisätietoja muotoilusta, katso %1$s. Esimerkiksi voit syöttää %2$s+1 kuukausi%3$s tai %2$s+1 viikko 2 päivää 4 tuntia 2 sekuntia%3$s tai %2$sensi torstai%3$s. Käytä vain englanninkielisiä termejä.

en: Default Values
fi: Oletusarvot

en: Use the values below to set the default actions/values to be used for each for the corresponding post types.  These values can all be overwritten when creating/editing the post/page.
fi: Käytä alla olevia arvoja määrittääksesi oletustoiminnot/arvot, joita käytetään kullekin vastaavalle viestityypille. Nämä arvot voidaan kaikki ylikirjoittaa viestin/sivun luomisen/muokkaamisen yhteydessä.

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Activate the PublishPress Future actions for this post type
fi: Aktivoi PublishPress Future -toiminnot tälle viestityypille

en: Default Action
fi: Oletustoiminto

en: Select the default action for the post type.
fi: Valitse oletustoiminto viestityypille.

en: Select the taxonomy to be used for actions.
fi: Valitse taksonomia, jota käytetään toiminnoissa.

en: Automatically create actions
fi: Luo toiminnot automaattisesti

en: This will automatically create an action for new posts, using the default settings on this screen
fi: Tämä luo automaattisesti toiminnon uusille viesteille käyttäen tämän näytön oletusasetuksia

en: No taxonomies found for this post type. Taxonomy actions will not be available.
fi: Tätä viestityyppiä varten ei löytynyt taksonomioita. Taksonomiatyöt eivät ole käytettävissä.

en: Who to Notify
fi: Kenelle ilmoitetaan

en: Enter a comma separated list of emails that you would like to be notified when the action runs.
fi: Syötä pilkulla eroteltu lista sähköposteista, joista haluat saada ilmoituksen, kun toiminto suoritetaan.

en: Default Date/Time Offset
fi: Oletuspäivämäärä/Aika siirtymä

en: PHP strtotime function
fi: PHP strtotime -toiminto

en: Default terms:
fi: Oletustermit:

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Wait for the validation...
fi: Odota vahvistusta...

en: Date Preview
fi: Päivämäärän esikatselu

en: Current Date
fi: Nykyinen päivämäärä

en: Computed Date
fi: Laskettu päivämäärä

en: Error
fi: Virhe

en: Custom statuses
fi: Mukautetut tilat

en: Enable support for custom statuses
fi: Ota tuki käyttöön mukautetuille tiloille

en: Checking this option will allow you to move posts to a custom status.
fi: Tämän vaihtoehdon valitseminen mahdollistaa viestien siirtämisen mukautettuun tilaan.

en: Metadata scheduling
fi: Meta-tietojen aikataulutus

en: Enable metadata scheduling
fi: Ota käyttöön meta-tietojen aikataulutus

en: Checking this option will allow you to use post metadata to control the scheduling of actions.
fi: Tämän vaihtoehdon valitseminen mahdollistaa viestien meta-tietojen käytön toimintojen aikataulutukseen.

en: This is a Pro feature. Upgrade to unlock this functionality.
fi: Tämä on Pro-ominaisuus. Päivitä avatakseen tämän toiminnallisuuden.

en: Form Validation Failure: Sorry, your nonce did not verify.
fi: Lomakevahvistuksen epäonnistuminen: Anteeksi, nonceasi ei vahvistettu.

en: The shortcode [futureaction] must be used inside the loop or with the post_id attribute.
fi: Shortcodea [futureaction] on käytettävä silmukan sisällä tai post_id-attribuutin kanssa.

en: The column args length was not updated to 1000.
fi: Sarakkeiden argumenttien pituutta ei päivitetty 1000:een.

en: Status didn't change.
fi: Tila ei muuttunut.

note: translators: 1: old post status, 2: new post status
en: Status has been successfully changed from "%1$s" to "%2$s".
fi: Tila on onnistuneesti muutettu "%1$s":sta "%2$s":ksi.

en: Change status
fi: Vaihda tila

note: translators: %s: post type singular label
en: %s was not deleted.
fi: %s ei ollut poistettu.

note: translators: %s: post type singular label
en: %s has been successfully deleted.
fi: %s on poistettu onnistuneesti.

en: Delete
fi: Poista

note: translators: %s is the post type singular label
en: No terms were added to the %s.
fi: Ei termejä lisätty %s:ään.

note: translators: %1$s is the taxonomy label, %2$s is the post type singular label, %3$s is the list of terms added, %4$s is the list of terms on the post
en: The following terms (%1$s) were added to the %2$s: "%3$s". The full list of terms on the post is: %4$s.
fi: Seuraavat termit (%1$s) lisättiin %2$s:ään: "%3$s". Täydellinen lista termeistä postissa on: %4$s.

note: translators: %s is the taxonomy name (plural)
en: Add extra %s
fi: Lisää ylimääräisiä %s

note: translators: %s is the post type singular label
en: No terms were removed from the %s.
fi: Ei termejä poistettu %s:stä.

note: translators: %1$s is the taxonomy name, %2$s is the post type singular label, %3$s is the removed terms list, %4$s is the updated terms list
en: The following terms (%1$s) were removed from the %2$s: %3$s. The new list of terms on the post is: %4$s.
fi: Seuraavat termit (%1$s) poistettiin %2$s:stä: %3$s. Uusi lista termeistä postissa on: %4$s.

note: translators: %s is the taxonomy name (plural)
en: Remove selected %s
fi: Poista valitut %s

note: translators: %1$s is the taxonomy name, %2$s is the post type singular label, %3$s is the list of term names
en: The following terms (%1$s) were removed from the %2$s: %3$s.
fi: Seuraavat termit (%1$s) poistettiin %2$s:stä: %3$s.

note: translators: %s is the taxonomy name (plural)
en: Remove all %s
fi: Poista kaikki %s

note: translators: %s is the post type singular label
en: No terms were changed on the %s.
fi: Ei termejä muutettu %s:ssä.

note: translators: 1: taxonomy name, 2: post type singular label, 3: updated terms, 4: original terms
en: The following terms (%1$s) were set to the %2$s: "%3$s". The old list of terms on the post was: %4$s.
fi: Seuraavat termit (%1$s) asetettiin %2$s:ään: "%3$s". Vanha lista termeistä postissa oli: %4$s.

note: translators: %s is the taxonomy name (plural)
en: Replace all %s
fi: Korvaa kaikki %s

note: translators: %s: new post status
en: Change status to %s
fi: Vaihda tila %s:ksi

note: translators: %s: post type singular label
en: %s didn't change.
fi: %s ei muuttunut.

note: translators: %s: post type singular label
en: %s has been added to stickies list.
fi: %s on lisätty kiinnitettyjen lista.

en: Stick
fi: Kiinnitä

note: translators: %s: post type singular label
en: %s has been removed from stickies list.
fi: %s on poistettu kiinnitettyjen listasta.

en: Unstick
fi: Poista kiinnitys

en: Migrate legacy actions arguments schema after v3.0.0
fi: Siirrä perintötoimintojen argumenttiskemaa version 3.0.0 jälkeen

en: Migrate legacy footer placeholders after v3.0.0
fi: Siirrä perintöjalanjälkien paikat version 3.0.0 jälkeen

en: Migrate legacy scheduled actions after v3.0.0
fi: Siirrä perintöaikataulutettuja toimintoja version 3.0.0 jälkeen

en: Restore post meta data after v3.0.1
fi: Palauta viestin meta-tiedot version 3.0.1 jälkeen

en: Change args column length to 1000 in the table _ppfuture_actions_args after v3.1.4
fi: Muuta args-sarakkeen pituus 1000:een taulussa _ppfuture_actions_args version 3.1.4 jälkeen

en: Email is disabled.
fi: Sähköposti on poistettu käytöstä.

en: Email sent.
fi: Sähköposti lähetetty.

en: Email not sent.
fi: Sähköpostia ei lähetetty.

note: translators: %1$s: post title placeholder, %2$s: notification text, %3$s: action date placeholder, %4$s: post link placeholder
en: %1$s. %2$s on %3$s. The post link is %4$s
fi: %1$s. %2$s on %3$s. Viestin linkki on %4$s

note: translators: %s is the post title
en: Future Action Complete "%s"
fi: Tuleva toiminto valmis "%s"

note: translators: %s is the date/time offset and %s is the post type.
en: Invalid date/time offset "%s" for post type "%s". Please ensure you use only English terms for the date/time offset, such as "3 months" or "1 week".
fi: Virheellinen päivämäärä/aikavyöhyke "%s" viestityypille "%s". Varmista, että käytät vain englanninkielisiä termejä päivämäärä/aikavyöhykkeelle, kuten "3 kuukautta" tai "1 viikko".

en: Status
fi: Tila

en: Arguments
fi: Argumentit

en: Logs
fi: Lokit

en: Scheduled Date
fi: Aikataulutettu päivämäärä

en: Recurrence
fi: Toistuvuus

en: Run now
fi: Suorita nyt

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel the action. This will prevent the action from running in the future
fi: Peruuta toiminto. Tämä estää toimintoa suorittamasta tulevaisuudessa

en: Run
fi: Suorita

note: translators: %s: amount of time
en: %s year | %s years
fi[0]: %s vuosi
fi[1]: %s vuotta

note: translators: %s: amount of time
en: %s month | %s months
fi[0]: %s kuukausi
fi[1]: %s kuukautta

note: translators: %s: amount of time
en: %s week | %s weeks
fi[0]: %s viikko
fi[1]: %s viikkoa

note: translators: %s: amount of time
en: %s day | %s days
fi[0]: %s päivä
fi[1]: %s päivää

note: translators: %s: amount of time
en: %s hour | %s hours
fi[0]: %s tunti
fi[1]: %s tuntia

note: translators: %s: amount of time
en: %s minute | %s minutes
fi[0]: %s minuutti
fi[1]: %s minuuttia

note: translators: %s: amount of time
en: %s second | %s seconds
fi[0]: %s sekunti
fi[1]: %s sekuntia

en: Action Logs
fi: Toimintalokit

en: Uninitialized
fi: Alustamaton

en: Scheduled
fi: Aikataulutettu

en: Complete
fi: Valmis

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Canceled
fi: Peruutettu

en: Running
fi: Suoritetaan

en: All
fi: Kaikki

en: Search hook, args and claim ID
fi: Hae koukku, argumentit ja vaatimuksen ID

en: Completed
fi: Suoritettu

en: Process the action now
fi: Käsittele toiminto nyt

note: translators: %s is the new status
en: New Status: %s
fi: Uusi tila: %s

note: translators: %s is the list of terms
en: Terms: %s
fi: Ehdot: %s

en: View log
fi: Näytä loki

en: Action:
fi: Toiminto:

en: Status:
fi: Tila:

en: Arguments:
fi: Argumentit:

en: Scheduled date:
fi: Aikataulutettu päivämäärä:

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Message
fi: Viesti

en: Async
fi: Asynkroninen

note: translators: %s is the date interval in human readable format in the past
en:  (%s ago)
fi:  (%s sitten)

en: Now!
fi: Nyt!

note: translators: %s: time interval
en: Every %s
fi: Joka %s

en: Non-repeating
fi: Ei toistuva

en: No Scheduled Actions.
fi: Ei aikataulutettuja toimintoja.

en: Auto-refresh
fi: Automaattinen päivitys

en: Refresh interval:
fi: Päivitysväli:

en: seconds
fi: sekuntia

en: Last refreshed:
fi: Viimeksi päivitetty:

en: seconds ago
fi: sekuntia sitten

en: Refreshing...
fi: Päivitetään...

en: Failed to refresh log data.
fi: Lokitietojen päivittäminen epäonnistui.

en: Scheduled Workflow Steps Cleanup
fi: Aikataulutettujen työnkulkuvaiheiden puhdistus

en: Automatically remove scheduled workflow steps
fi: Poista automaattisesti aikataulutetut työnkulkuvaiheet

en: Automatically remove scheduled workflow steps that have been marked as failed, completed, or cancelled.
fi: Poista automaattisesti aikataulutetut työnkulkuvaiheet, jotka on merkitty epäonnistuneiksi, suoritetuiksi tai peruutetuiksi.

en: Retain all scheduled workflow steps
fi: Säilytä kaikki aikataulutetut työnkulkuvaiheet

en: Retain all scheduled workflow steps indefinitely, including those marked as failed, completed, or cancelled. This may impact database performance over time.
fi: Säilytä kaikki aikataulutetut työnkulkuvaiheet ikuisesti, mukaan lukien ne, jotka on merkitty epäonnistuneiksi, suoritetuiksi tai peruutetuiksi. Tämä voi vaikuttaa tietokannan suorituskykyyn ajan myötä.

en: Retention
fi: Säilytys

en: The duration, in days, for which completed, failed, and canceled scheduled workflow steps will be preserved before automatic removal.
fi: Kesto päivinä, jonka ajan suoritetut, epäonnistuneet ja peruutetut aikataulutetut työnkulkuvaiheet säilytetään ennen automaattista poistamista.

en: days
fi: päivää

note: translators: %1$s and %2$s are placeholders for the link to by the Pro version
en: You're using PublishPress Future Free. The Pro version has more features and support. %1$sUpgrade to Pro%2$s
fi: Käytät PublishPress Future Free -versiota. Pro-versiossa on enemmän ominaisuuksia ja tukea. %1$sPäivitä Pro:hon%2$s

en: Workflow Manual Trigger
fi: Työnkulun manuaalinen laukaisu

en: Check and warn about past-due actions
fi: Tarkista ja varo vanhentuneista toimista

note: translators: %s is the admin URL to the scheduled actions page
en: You have past-due scheduled actions in PublishPress Future.
    
    Please check them at %s
fi: Sinulla on vanhentuneita aikataulutettuja toimia PublishPress Future -ohjelmassa.
    
    Tarkista ne osoitteessa %s

en: [PublishPress Future] Past-due Actions Found
fi: [PublishPress Future] Löydettyjä vanhentuneita toimia

en: Future Workflow
fi: Tuleva työnkulku

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Workflow
fi: Lisää uusi työnkulku

en: Edit Workflow
fi: Muokkaa työnkulkua

en: New Workflow
fi: Uusi työnkulku

en: View Workflow
fi: Näytä työnkulku

en: Search Workflows
fi: Etsi työnkulkuja

en: No Workflows found
fi: Työnkulkuja ei löytynyt

en: No Workflows found in Trash
fi: Työnkulkuja ei löytynyt roskakorista

en: Parent Workflow:
fi: Ylätason työnkulku:

en: All Workflows
fi: Kaikki työnkulut

en: Workflow Archives
fi: Työnkulkuarkistot

en: Insert into workflow
fi: Lisää työnkulkuun

en: Uploaded to this workflow
fi: Ladattu tähän työnkulkuun

en: Filter workflows list
fi: Suodata työnkulkujen lista

en: Workflows list navigation
fi: Työnkulkujen listan navigointi

en: Action Workflows list
fi: Toimintotyönkulkujen lista

en: Workflow published.
fi: Työnkulku julkaistu.

en: Workflow published privately.
fi: Työnkulku julkaistu yksityisesti.

en: Workflow reverted to draft.
fi: Työnkulku palautettu luonnokseen.

en: Workflow scheduled.
fi: Työnkulku aikataulutettu.

en: Workflow updated.
fi: Työnkulku päivitetty.

en: Notify when a post is updated
fi: Ilmoita, kun viestiä päivitetään

en: Notify the site admin when a post is updated.
fi: Ilmoita sivuston ylläpitäjälle, kun viestiä päivitetään.

en: Unpublish to Draft after a week
fi: Julkaise luonnos takaisin viikon jälkeen

en: Change the post status to Draft a week after it was published.
fi: Vaihda postauksen tila luonnokseksi viikon kuluttua julkaisemisesta.

en: Unpublish and change category after 15 days
fi: Julkaise ja vaihda kategoria 15 päivän jälkeen

en: Move the post to draft and add a category after 15 days.
fi: Siirrä postaus luonnokseen ja lisää kategoria 15 päivän jälkeen.

en: Add extra categories one month after publishing
fi: Lisää ylimääräisiä kategorioita kuukausi julkaisemisen jälkeen

en: Sample workflow to add extra categories one month after publishing
fi: Esimerkkityönkulku ylimääräisten kategorioiden lisäämiseksi kuukausi julkaisemisen jälkeen

en: Change status to draft one week after publishing
fi: Vaihda tila luonnokseksi viikon kuluttua julkaisemisesta

en: Sample workflow to change status to draft one week after publishing
fi: Esimerkkityönkulku tilan vaihtamiseksi luonnokseksi viikon kuluttua julkaisemisesta

en: Delete post one week after publishing
fi: Poista postaus viikon kuluttua julkaisemisesta

en: Sample workflow to delete post one week after publishing
fi: Esimerkkityönkulku postauksen poistamiseksi viikon kuluttua julkaisemisesta

en: Remove all categories one week after publishing
fi: Poista kaikki kategoriat viikon kuluttua julkaisemisesta

en: Sample workflow to remove all categories one week after publishing
fi: Esimerkkityönkulku kaikkien kategorioiden poistamiseksi viikon kuluttua julkaisemisesta

en: Remove selected categories one week after publishing
fi: Poista valitut kategoriat viikon kuluttua julkaisemisesta

en: Sample workflow to remove selected categories one week after publishing
fi: Esimerkkityönkulku valittujen kategorioiden poistamiseksi viikon kuluttua julkaisemisesta

en: Replace all categories one week after publishing
fi: Korvaa kaikki kategoriat viikon kuluttua julkaisemisesta

en: Sample workflow to replace all categories one week after publishing
fi: Esimerkkityönkulku kaikkien kategorioiden korvaamiseksi viikon kuluttua julkaisemisesta

en: Stick post one week after publishing
fi: Kiinnitä postaus viikon kuluttua julkaisemisesta

en: Sample workflow to stick post one week after publishing
fi: Esimerkkityönkulku postauksen kiinnittämiseksi viikon kuluttua julkaisemisesta

en: Unstick post one week after publishing
fi: Irrota postaus viikon kuluttua julkaisemisesta

en: Sample workflow to unstick post one week after publishing
fi: Esimerkkityönkulku postauksen irrottamiseksi viikon kuluttua julkaisemisesta

en: Workflow repeating scheduled step
fi: Työnkulku toistuva aikataulutettu vaihe

en: Workflow scheduled step
fi: Työnkulku aikataulutettu vaihe

en: Unschedule workflow recurring scheduled step
fi: Poista työnkulun toistuva aikataulutettu vaihe aikataulusta

en: Cleanup orphan workflow scheduled step arguments
fi: Siivoa orpojen työnkulkujen aikataulutettujen vaiheiden argumentit

en: Clean up completed scheduled steps older than %d days
fi: Siivoa valmiit aikataulutetut vaiheet, jotka ovat vanhempia kuin %d päivää

en: Successfully executed action: %s
fi: Toiminto suoritettu onnistuneesti: %s

en: Executed workflow scheduled step
fi: Suoritettiin työnkulun aikataulutettu vaihe

en: Cleaned up completed scheduled steps older than %d days
fi: Siivottu valmiit aikataulutetut vaiheet, jotka ovat vanhempia kuin %d päivää

en: Checked for expired actions
fi: Tarkistettu vanhentuneet toiminnot

en: Cleaned up orphan workflow scheduled step arguments
fi: Siivottu orpojen työnkulkujen aikataulutettujen vaiheiden argumentit

en: Unscheduled workflow recurring scheduled step
fi: Poistettu työnkulun toistuva aikataulutettu vaihe aikataulusta

en: Schedule step is required for this workflow.
fi: Aikataulua vaihetta tarvitaan tälle työnkululle.

en: Workflow:
fi: Työnkulku:

en: Step:
fi: Vaihe:

en: Trigger:
fi: Käynnistin:

en: Post:
fi: Julkaisu:

en: Steps:
fi: Vaiheet:

en: Workflow recurring scheduled action
fi: Työnkulun toistuva aikataulutettu toiminto

note: translators: %1$s is the recurrence, %2$s is the date
en: %1$s until %2$s
fi: %1$s asti %2$s

note: translators: %1$s is the recurrence, %2$d is the repeat times
en: %1$s for %2$d times
fi: %1$s %2$d kertaa

en: Welcome to the workflow editor
fi: Tervetuloa työnkulun editoriin

en: In the PublishPress Workflow Editor, each workflow step is presented as a distinct 'node' in the workflow.
fi: PublishPress Työnkulun Editorissa jokainen työnkulun vaihe esitetään erillisenä 'solmuna' työnkulussa.

en: Use your imagination
fi: Käytä mielikuvitustasi

en: You're free to create very distinct workflows in your site, according to your needs.
fi: Olet vapaa luomaan hyvin erilaisia työnkulkuja sivustollesi tarpeidesi mukaan.

en: A basic workflow
fi: Perus työnkulku

en: Every workflow requires at least two steps connected to each other: one trigger and one action.
fi: Jokainen työnkulku vaatii vähintään kaksi toisiinsa liitettyä vaihetta: yhden laukaisimen ja yhden toiminnon.

en: Add steps to your workflow
fi: Lisää vaiheita työnkulkuusi

en: Drag and drop steps to add them to your workflow. Connect the steps to create a workflow.
fi: Vedä ja pudota vaiheita lisätäksesi ne työnkulkuusi. Yhdistä vaiheet luodaksesi työnkulun.

en: Output and input
fi: Tulostus ja syöttö

en: Linked steps can pass data forward as input to the next step.
fi: Liitetyt vaiheet voivat siirtää tietoja eteenpäin seuraavalle vaiheelle syöttönä.

en: Customize the workflow
fi: Mukauta työnkulkua

en: Click on a step to customize it. You can change the step's settings in the right sidebar.
fi: Napsauta vaihetta mukauttaaksesi sitä. Voit muuttaa vaiheen asetuksia oikeassa sivupalkissa.

en: Workflow validation
fi: Työnkulun validoiminen

en: Error messages will appear for any unfilled required settings, missed connections, or invalid values. Select the step to view the corresponding error in the sidebar.
fi: Virheilmoituksia ilmestyy kaikista täyttämättömistä vaadituista asetuksista, puuttuvista liitoksista tai virheellisistä arvoista. Valitse vaihe nähdäksesi vastaava virhe sivupalkista.

en: Publish your workflow
fi: Julkaise työnkulku

en: When you're ready, click the publish button to make your workflow live.
fi: Kun olet valmis, napsauta julkaise-painiketta saadaksesi työnkulkuusi voimaan.

en: Need help?
fi: Tarvitsetko apua?

en: If you have any questions or need help, click the help button in the top right corner to access the support resources.
fi: Jos sinulla on kysymyksiä tai tarvitset apua, napsauta oikeassa yläkulmassa olevaa apupainiketta päästäksesi tukiresursseihin.

note: translators: Blocks tab title in the block inserter.
en: Triggers
fi: Laukaisijat

en: Deactivate
fi: Deaktivoi

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Cancel all actions scheduled for this workflow
fi: Peruuta kaikki toiminnot, jotka on ajoitettu tälle työnkululle

en: Cancel Scheduled Actions
fi: Peruuta ajoitetut toiminnot

en: Copy this workflow
fi: Kopioi tämä työnkulku

en: Copy
fi: Kopioi

en: Source workflow not found.
fi: Lähde työnkulku ei löytynyt.

en: Failed to create new workflow.
fi: Uuden työnkulun luominen epäonnistui.

en: An error occurred while copying the workflow.
fi: Virhe työnkulun kopioimisen aikana.

en: Error cancelling scheduled actions.
fi: Virhe ajoitettujen toimintojen peruuttamisessa.

en: This workflow doesn't have any scheduled action.
fi: Tällä työnkululla ei ole ajoitettua toimintoa.

en: Error updating workflow status.
fi: Virhe työnkulun tilan päivittämisessä.

en: Workflow copied successfully.
fi: Työnkulku kopioitiin onnistuneesti.

en: Scheduled actions have been cancelled successfully.
fi: Ajoitetut toiminnot on peruutettu onnistuneesti.

en: Workflow status updated successfully.
fi: Työnkulun tila päivitettiin onnistuneesti.

en: Action Workflow Editor
fi: Toiminta työnkulkueditori

en: %s updated.
fi: %s päivitetty.

note: translators: 1: Post type singular label, 2: Revision title
en: %1$s restored to revision from %2$s
fi: %1$s palautettu revision tilaan %2$s

en: %s published.
fi: %s julkaistu.

en: %s saved.
fi: %s tallennettu.

en: %s submitted.
fi: %s lähetetty.

note: translators: 1: Post type singular label, 2: Scheduled date
en: %1$s scheduled for: <strong>%2$s</strong>.
fi: %1$s aikataulutettu: <strong>%2$s</strong>.

en: %s draft updated.
fi: %s luonnos päivitetty.

en: Post Query
fi: Julkaisukysely

en: A query to select posts
fi: Kysely julkaistavien valitsemiseksi

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: The workflow was not triggered.
fi: Työnkulku ei käynnistynyt.

en: The workflow was triggered by the legacy action
fi: Työnkulku käynnistettiin vanhalla toiminnolla

en: Trigger workflow
fi: Käynnistä työnkulku

en: Add post meta
fi: Lisää julkaisun meta

en: This step adds post meta to a post.
fi: Tämä vaihe lisää julkaisun meta tietoja julkaisuun.

en: Target Post
fi: Kohdejulkaisu

en: Select which post will have post meta added.
fi: Valitse, mihin julkaisuun lisätään meta.

en: Post to Add Meta
fi: Julkaisu, johon lisätään meta

en: Choose the post that will have its meta added.
fi: Valitse julkaisu, johon sen meta lisätään.

en: The meta to add to the post.
fi: Meta, joka lisätään julkaisuun.

en: Is single
fi: Onko yksittäinen

en: If enabled, only one meta value will be allowed. If disabled, multiple meta values can be added as an array.
fi: Jos käytössä, vain yksi meta-arvo sallitaan. Jos pois päältä, useita meta-arvoja voidaan lisätä taulukkoon.

en: Meta key
fi: Meta-avain

en: The meta key to add to the post.
fi: Meta-avain, joka lisätään viestiin.

en: Meta value
fi: Meta-arvo

en: The meta value to add to the post.
fi: Meta-arvo, joka lisätään viestiin.

en: Post
fi: Viestit

en: Step input
fi: Vaiheinput

en: The input data for this step.
fi: Tämän vaiheen syöttötiedot.

en: Meta ID
fi: Meta-ID

en: The ID of the meta added to the post.
fi: Viestiin lisätyn metasovelluksen ID.

en: Next
fi: Seuraava

en: Add extra terms to post
fi: Lisää ylimääräisiä termejä viestiin

en: This step keeps the current taxonomy terms and adds additional terms.
fi: Tämä vaihe säilyttää nykyiset taksonomian termit ja lisää lisätermejä.

en: Select which post will have terms added.
fi: Valitse, mihin viestiin termejä lisätään.

en: Post to Add Terms
fi: Viesti, johon lisätään termejä

en: Choose the post that will have its terms added.
fi: Valitse viesti, johon sen termejä lisätään.

en: Extra terms
fi: Ylimääräiset termit

en: The terms that will be added to the posts.
fi: Termit, jotka lisätään viesteihin.

en: Terms
fi: Termit

en: Send to debug log
fi: Lähetä virheenkorjauslokkiin

en: This step transmits the workflow's data to the debug log.
fi: Tämä vaihe siirtää työnkulun tiedot virheenkorjauslokkiin.

en: Debug output
fi: Virheenkorjausulostulo

en: The message to be sent to the debug log.
fi: Viesti, joka lähetetään virheenkorjauslokkiin.

en: Level
fi: Taso

en: Debug output > Message
fi: Virheenkorjausulostulo > Viesti

en: Move post to status
fi: Siirrä viesti tilaan

en: This step transitions a post to a different status.
fi: Tämä vaihe siirtää viestin toiseen tilaan.

en: Select which post will be moved to a different status.
fi: Valitse, mikä viesti siirretään toiseen tilaan.

en: Post to Change Status
fi: Viesti tilan muuttamiseksi

en: Choose the post that will be moved to a different status.
fi: Valitse viesti, joka siirretään toiseen tilaan.

en: The new status that the post will be moved to.
fi: Uusi tila, johon viesti siirretään.

en: Conditional
fi: Ehdollinen

en: This step allows you to continue the workflow only if certain conditions are met. It is not required to have both a True and a False option.
fi: Tämä vaihe mahdollistaa työnkulun jatkamisen vain, jos tietyt ehdot täyttyvät. Ei ole pakollista, että sekä True- että False-vaihtoehto on olemassa.

en: Condition
fi: Ehto

en: Conditions
fi: Ehdot

en: The conditions that must be met for deciding which branch to take.
fi: Ehdot, jotka on täytettävä päätettäessä, mikä haara valitaan.

en: Branch
fi: Haara

en: Shows which path was taken: 'true' if conditions were met, or 'false' if they weren't.
fi: Näyttää, mikä polku on valittu: 'true' jos ehdot täyttyivät, tai 'false' jos ne eivät täyttyneet.

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Deactivate workflow for post
fi: Deaktivoi työnkulku postaukselle

en: This step enables you to deactivate the "Manually enabled via checkbox" workflow after use.
fi: Tämä vaihe mahdollistaa "Manuaalisesti aktivoitu ruudun kautta" -työnkulun deaktivoinnin käytön jälkeen.

en: Select which post will have its workflow deactivated.
fi: Valitse, minkä postauksen työnkulku deaktivoidaan.

en: Post to Deactivate Workflow
fi: Postaus työnkulun deaktivoimiseksi

en: Choose the post that will have its workflow deactivated.
fi: Valitse postaus, jonka työnkulku deaktivoidaan.

en: Workflow to Deactivate
fi: Deaktivoitava työnkulku

en: Choose the manually enabling workflow that will be deactivated for the selected post.
fi: Valitse manuaalisesti aktivoitu työnkulku, joka deaktivoidaan valitulle postaukselle.

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: Delete post
fi: Poista postaus

en: This step deletes a post.
fi: Tämä vaihe poistaa postauksen.

en: Select which post will be deleted.
fi: Valitse, mikä postaus poistetaan.

en: Post to Delete
fi: Postaus poistettavaksi

en: Choose the post that will be deleted.
fi: Valitse postaus, joka poistetaan.

en: Delete post meta
fi: Poista postauksen meta

en: This step deletes post meta from a post.
fi: Tämä vaihe poistaa postauksen metatiedot.

en: Select which post will have post meta deleted.
fi: Valitse, minkä postauksen metatiedot poistetaan.

en: Post to Delete Meta
fi: Postaus meta poistettavaksi

en: Choose the post that will have its meta deleted.
fi: Valitse postaus, jonka meta poistetaan.

en: The meta to delete from the post.
fi: Meta, joka poistetaan postauksesta.

en: The meta key to delete from the post.
fi: Meta-avain, joka poistetaan postauksesta.

en: Specify the meta value to delete from the post. If empty, all meta with the same key will be deleted.
fi: Määritä poistettava meta-arvo viestistä. Jos tyhjää, kaikki saman avaimen meta-arvot poistetaan.

en: Do custom action
fi: Suorita mukautettu toiminto

en: This step executes a custom action.
fi: Tämä vaihe suorittaa mukautetun toiminnon.

en: Specify the hook that will trigger this action.
fi: Määritä koukku, joka laukaisee tämän toiminnon.

en: Hook
fi: Koukku

en: The hook that will be executed.
fi: Koukku, joka suoritetaan.

en: Action arguments
fi: Toimintoargumentit

en: The arguments to pass to the action. These arguments will be available as variables in subsequent workflow steps.
fi: Argumentit, jotka annetaan toiminnolle. Nämä argumentit ovat saatavilla muuttujina seuraavissa työnkulkuvaiheissa.

en: The action hook is required.
fi: Toimintokoukku on pakollinen.

en: The arguments to pass to the action.
fi: Argumentit, jotka annetaan toiminnolle.

en: Duplicate post
fi: Kopioi viesti

en: This step duplicates one or more posts.
fi: Tämä vaihe kopioi yhden tai useamman viestin.

en: Select which post will be duplicated.
fi: Valitse, mikä viesti kopioidaan.

en: Post to Duplicate
fi: Kopioitava viesti

en: Choose the post that will be duplicated.
fi: Valitse viesti, joka kopioidaan.

en: Duplication Options
fi: Kopiointivaihtoehdot

en: Configure how the post should be duplicated.
fi: Määritä, miten viesti tulisi kopioida.

en: New post status
fi: Uuden viestin tila

en: The status for the duplicated post.
fi: Kopioidun viestin tila.

en: Title prefix
fi: Otsikon etuliite

en: Text to add before the original title. Leave empty for no prefix.
fi: Teksti, joka lisätään alkuperäisen otsikon eteen. Jätä tyhjäksi, jos ei haluta etuliitettä.

en: Copy of
fi: Kopio

en: Copy Post Meta
fi: Kopioi postin meta

en: If enabled, all post meta will be copied to the new post.
fi: Jos käytössä, kaikki postin meta tiedot kopioidaan uuteen postiin.

en: Copy Post Taxonomies
fi: Kopioi postin taksonomiat

en: If enabled, all post taxonomies will be copied to the new post.
fi: Jos käytössä, kaikki postin taksonomiat kopioidaan uuteen postiin.

en: Copy Featured Image
fi: Kopioi esikatselukuva

en: If enabled, the featured image will be copied to the new post.
fi: Jos käytössä, esikatselukuva kopioidaan uuteen postiin.

en: Duplicated post IDs
fi: Kopioidut postin ID:t

en: The IDs of the newly created duplicate posts.
fi: Uuden luodun kopioidun postin ID:t.

en: Query posts
fi: Kyselypostit

en: This step defines the posts that will be passed to the next step in the workflow.
fi: Tämä vaihe määrittää postit, jotka siirretään työnkulun seuraavaan vaiheeseen.

en: Post query
fi: Postikysely

en: The query defines the posts that will be retrieved by this action.
fi: Kysely määrittää postit, jotka haetaan tämän toiminnon avulla.

en: Posts from the Query posts step
fi: Postit kyselypostit-vaiheesta

en: The posts found following the criteria of the query.
fi: Postit, jotka löytyivät kyselyn kriteerien mukaisesti.

en: Remove terms from post
fi: Poista termejä postista

en: This step removes current taxonomy terms.
fi: Tämä vaihe poistaa nykyiset taksonomiatermit.

en: Select which post will have terms removed.
fi: Valitse, mistä postista termit poistetaan.

en: Post to Remove Terms
fi: Posti, josta poistetaan termejä

en: Choose the post that will have its terms removed.
fi: Valitse julkaisu, jolta ehdot poistetaan.

en: Terms to remove
fi: Poistettavat ehdot

en: The terms that will be removed from the posts.
fi: Ehdot, jotka poistetaan julkaisuista.

en: Remove all terms
fi: Poista kaikki ehdot

en: Schedule delay
fi: Aikaviive

en: This step allows you to run the next part of a workflow at a specific time, or relative to another date. You can also use this step to repeat the next part of the workflow.
fi: Tämä vaihe antaa sinun suorittaa työnkulun seuraavan osan tiettynä aikana tai suhteessa toiseen päivämäärään. Voit myös käyttää tätä vaihetta toistaaksesi työnkulun seuraavaa osaa.

en: Schedule
fi: Aikataulu

en: A scheduled delay between steps.
fi: Aikataulutettu viive vaiheiden välillä.

en: When to run
fi: Milloin suorittaa

en: Unique ID Expression
fi: Uniikki ID -ilmaisu

en: Schedule > Unique ID Expression
fi: Aikataulu > Uniikki ID -ilmaisu

en: Custom date source
fi: Mukautettu päivämäärä -lähde

en: Schedule > Custom date source
fi: Aikataulu > Mukautettu päivämäärä -lähde

en: Schedule date
fi: Aikataulupäivämäärä

en: The date and time when the step will run.
fi: Päivämäärä ja aika, jolloin vaihe suoritetaan.

en: Action UID hash
fi: Toiminto UID -hash

en: The unique ID hash of the action that will run.
fi: Toiminnon uniikki ID -hash, joka suoritetaan.

en: Repeat count
fi: Toistomäärä

en: The number of times the scheduled action has been repeated.
fi: Kuinka monta kertaa aikataulutettua toimintoa on toistettu.

en: Repeat limit
fi: Toistoraja

en: The maximum number of times the scheduled action will be repeated.
fi: Suunnitellun toiminnon toistojen enimmäismäärä.

en: After delay
fi: Viiveen jälkeen

en: After all repetitions
fi: Kaikkien toistojen jälkeen

en: PublishPress Workflow: {{global.workflow.title}}
fi: PublishPress Työnkulku: {{global.workflow.title}}

en: This is a message sent by PublishPress Workflow: {{global.workflow.title}}.
fi: Tämä on PublishPress Työnkulun lähettämä viesti: {{global.workflow.title}}.

en: Send email
fi: Lähetä sähköposti

en: This step dispatches a message via email.
fi: Tämä vaihe lähettää viestin sähköpostitse.

en: Email Message
fi: Sähköpostiviesti

en: The email message configuration
fi: Sähköpostiviestin asetukset

en: Recipient
fi: Vastaanottaja

en: A comma-separated list of email addresses to send the message to.
fi: Pilkuilla eroteltu luettelo sähköpostiosoitteista, joihin viesti lähetetään.

en: Subject
fi: Aihe

en: Email Message > Recipient
fi: Sähköpostiviesti > Vastaanottaja

en: Email Message > Subject
fi: Sähköpostiviesti > Aihe

en: Email Message > Message
fi: Sähköpostiviesti > Viesti

en: Send in-site notification
fi: Lähetä sisäinen ilmoitus

en: This step dispatches a message to the in-site notification.
fi: Tämä vaihe lähettää viestin sisäiseen ilmoitukseen.

en: The recipient of the in-site notification.
fi: Sisäisen ilmoituksen vastaanottaja.

en: Recipients
fi: Vastaanottajat

en: A comma-separated list of user names, ids, emails or user roles to send the message to.
fi: Pilkuilla eroteltu luettelo käyttäjänimistä, ID:istä, sähköposteista tai käyttäjärooleista, joihin viesti lähetetään.

en: Notification type
fi: Ilmoitustyyppi

en: Info
fi: Tieto

en: Success
fi: Onnistuminen

en: Warning
fi: Varoitus

en: Recipient > Recipients
fi: Vastaanottaja > Vastaanottajat

en: Message > Subject
fi: Viesti > Aihe

en: Message > Message
fi: Viesti > Viesti

en: Reading time
fi: Lukuaika

en: The reading time of the admin notification.
fi: Ylläpitäjän ilmoituksen lukuaika.

en: Read by
fi: Luettu

en: The user who read the admin notification.
fi: Käyttäjä, joka luki ylläpitäjän ilmoituksen.

en: On dismiss
fi: Poista käytöstä

en: Send to Ray
fi: Lähetä Raylle

en: This step transmits the workflow's data to Ray (by Spatie).
fi: Tämä vaihe siirtää työnkulun tiedot Raylle (Spatien kautta).

en: The data to be sent to Ray.
fi: Tiedot, jotka lähetetään Raylle.

en: Data to output
fi: Tietoja, jotka lähetetään

en: Label
fi: Tunniste

en: Color
fi: Väri

en: Debug output > Custom data > Data to output
fi: Debug-lähtö > Mukautetut tiedot > Tiedot, jotka lähetetään

en: Replace all terms on post
fi: Korvaa kaikki termit postituksessa

en: This step removes the current taxonomy terms and adds new terms.
fi: Tämä vaihe poistaa nykyiset taksonomiatermit ja lisää uusia termejä.

en: Select which post will have terms replaced.
fi: Valitse, mikä kirjoitus saa termit vaihdetuksi.

en: Post to Replace Terms
fi: Kirjoitus, johon vaihdetaan termejä

en: Choose the post that will have its terms replaced.
fi: Valitse kirjoitus, jonka termejä vaihdetaan.

en: New terms
fi: Uudet termit

en: The terms that will be added to the posts after removing all the others.
fi: Termit, jotka lisätään kirjoituksiin kaikkien muiden poistamisen jälkeen.

en: Stick post
fi: Kiinnitetty kirjoitus

en: This step sticks a post.
fi: Tämä vaihe kiinnittää kirjoituksen.

en: Select which post will be marked as sticky.
fi: Valitse, mikä kirjoitus merkitään kiinnitetyksi.

en: Post to Stick
fi: Kirjoitus, joka kiinnitetään

en: Choose the post that will be marked as sticky. You can select a post variable or enter a post ID.
fi: Valitse kirjoitus, joka merkitään kiinnitetyksi. Voit valita kirjoitusmuuttujan tai syöttää kirjoitustunnuksen.

en: Unstick post
fi: Poista kiinnitys kirjoituksesta

en: This step unsticks a post.
fi: Tämä vaihe poistaa kiinnityksen kirjoituksesta.

en: Select which post will no longer be marked as sticky.
fi: Valitse, mikä kirjoitus ei enää ole merkitty kiinnitetyksi.

en: Post to Unstick
fi: Kirjoitus, josta poistetaan kiinnitys

en: Choose the post that will be unmarked as sticky. You can select a post variable or enter a post ID.
fi: Valitse kirjoitus, jolta poistetaan kiinnitys. Voit valita kirjoitusmuuttujan tai syöttää kirjoitustunnuksen.

en: Update post details
fi: Päivitä kirjoituksen tiedot

en: This step updates key information about each post such as the data, title, content, author, and more.
fi: Tämä vaihe päivittää keskeiset tiedot jokaisesta kirjoituksesta, kuten päivämäärän, otsikon, sisällön, kirjoittajan ja muuta.

en: Select which post will be updated.
fi: Valitse, mikä kirjoitus päivitetään.

en: Post to Update
fi: Kirjoitus, jota päivitetään

en: Choose the post that will be updated.
fi: Valitse päivitettävä julkaisu.

en: Post Data
fi: Julkaisun tiedot

en: Select which data should be updated in the post.
fi: Valitse, mitkä tiedot julkaisuun tulee päivittää.

en: Post data
fi: Julkaisun tiedot

en: The data to update for the post.
fi: Päivitettävät tiedot julkaisulle.

en: Post title
fi: Julkaisun otsikko

en: Post data > Post title
fi: Julkaisun tiedot > Julkaisun otsikko

en: Post content
fi: Julkaisun sisältö

en: Post data > Post content
fi: Julkaisun tiedot > Julkaisun sisältö

en: Post excerpt
fi: Julkaisun tiivistelmä

en: Post data > Post excerpt
fi: Julkaisun tiedot > Julkaisun tiivistelmä

en: Post date
fi: Julkaisun päivämäärä

en: Post data > Post date
fi: Julkaisun tiedot > Julkaisun päivämäärä

en: Post name
fi: Julkaisun nimi

en: Post data > Post name
fi: Julkaisun tiedot > Julkaisun nimi

en: Post password
fi: Julkaisun salasana

en: Post data > Post password
fi: Julkaisun tiedot > Julkaisun salasana

en: Updated post
fi: Päivitettävä julkaisu

en: The post data after the update.
fi: Julkaisun tiedot päivityksen jälkeen.

en: Update post meta
fi: Päivitä julkaisun meta

en: This step updates post meta for a post.
fi: Tämä vaihe päivittää postin metatiedot.

en: Select which post will have post meta updated.
fi: Valitse, mikä postaus saa metatiedot päivitettyä.

en: Post to Update Meta
fi: Postaus, jonka metatiedot päivitetään

en: Choose the post that will have its meta updated.
fi: Valitse postaus, jonka metatiedot päivitetään.

en: The meta to update for the post.
fi: Päivitettävät metatiedot postaukselle.

en: The meta key to update for the post.
fi: Päivitettävä metatietoavain postaukselle.

en: The meta value to update for the post.
fi: Päivitettävä metatietoarvo postaukselle.

en: The ID of the meta updated for the post.
fi: Päivitettävän postauksen metatiedon ID.

en: User interaction
fi: Käyttäjäinteraktio

en: This step requires user action before the workflow can proceed. The actions are done via the in-site notification area.
fi: Tämä vaihe vaatii käyttäjän toiminnan ennen kuin työnkulku voi jatkua. Toiminnot suoritetaan sivuston ilmoitusalueen kautta.

en: Responders
fi: Vastaajat

en: Choose which users will see notifications from this action.
fi: Valitse, mitkä käyttäjät näkevät ilmoitukset tästä toiminnosta.

en: A comma-separated list of user names, ids, emails or user roles that can interact with this step.
fi: Pilkuilla eroteltu luettelo käyttäjän nimistä, id:istä, sähköposteista tai käyttäjärooleista, jotka voivat olla vuorovaikutuksessa tämän vaiheen kanssa.

en: Specify the message to be displayed to the responders.
fi: Määritä viesti, joka näytetään vastaajille.

en: Please select an option to continue the workflow: {{global.workflow.title}}
fi: Valitse vaihtoehto jatkaaksesi työnkulkua: {{global.workflow.title}}

note: translators: button label text should, if possible, be under 16 characters.
en: Options
fi: Vaihtoehdot

en: Specify the options the user can choose from.
fi: Määritä vaihtoehdot, joista käyttäjä voi valita.

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Approve the workflow
fi: Hyväksy työnkulku

en: Deny
fi: Hylkää

en: Deny the workflow
fi: Hylkää työnkulku

en: Responders > Responders
fi: Vastaajat > Vastaajat

en: Options > Options
fi: Asetukset > Asetukset

en: The responders to the interactive delay, as a list of user ids.
fi: Vastaajat interaktiiviseen viivästykseen, käyttäjätunnusten luettelona.

en: Option name
fi: Asetuksen nimi

en: The name of the option selected by the user.
fi: Käyttäjän valitseman asetuksen nimi.

en: After interaction
fi: Vuorovaikutuksen jälkeen

en: On admin init
fi: Ylläpitäjän aloituksessa

en: This trigger activates upon the initialization of the admin site.
fi: Tämä laukaisin aktivoituu ylläpitopaneelin aloituksessa.

en: On custom action
fi: Mukautetun toiminnon yhteydessä

en: This trigger activates upon a custom WordPress action hook. Use it to integrate with other plugins or custom code.
fi: Tämä laukaisin aktivoituu mukautetun WordPress-toimintohakemiston yhteydessä. Käytä sitä integroidaksesi muihin lisäosiin tai mukautettuun koodiin.

en: The hook that will trigger this action.
fi: Hakemisto, joka laukaisee tämän toiminnon.

en: Priority
fi: Prioriteetti

en: The priority of the action hook. Lower values are executed first.
fi: Toimintohakemiston prioriteetti. Alemmat arvot suoritetaan ensin.

en: On site init
fi: Sivuston aloituksessa

en: This trigger activates upon site initialization.
fi: Tämä laukaisin aktivoituu sivuston aloituksessa.

en: Manually run via Future Actions box
fi: Aja manuaalisesti Future Actions -ruudun kautta

en: This trigger allows users to choose the workflow from the dropdown menu in the Future Actions options.
fi: Tämä laukaisin sallii käyttäjien valita työnkulun avattavasta valikosta Future Actions -asetuksissa.

en: Action Post
fi: Toiminto Post

en: The post that triggered the action.
fi: Postaus, joka laukaisi toiminnon.

en: Action Post ID
fi: Toimenpiteen viestin ID

en: The ID of the post that triggered the action.
fi: Viestin ID, joka laukaisee toimenpiteen.

en: Post author changed
fi: Viestin kirjoittaja muuttui

en: This trigger activates when an existing post author is changed.
fi: Tämä laukaisin aktivoituu, kun olemassa olevan viestin kirjoittaja muuttuu.

en: Post Filter
fi: Viestisuodatin

en: Specify the criteria for posts that will trigger this action.
fi: Määritä kriteerit viesteille, jotka laukaisevat tämän toimenpiteen.

en: Post filter
fi: Viestisuodatin

en: The filter defines the posts that will trigger this action.
fi: Suodatin määrittelee viestit, jotka laukaisevat tämän toimenpiteen.

en: Post Before Update
fi: Viestin ennen päivitystä

en: The post that was saved, with the old properties.
fi: Viestin tiedot, jotka tallennettiin vanhoilla ominaisuuksilla.

en: Post After Update
fi: Viestin jälkeen päivitystä

en: The post that was saved, with the new properties.
fi: Viestin tiedot, jotka tallennettiin uusilla ominaisuuksilla.

en: Post ID
fi: Viestin ID

en: The ID of the post that was updated.
fi: Viestin ID, joka päivitettiin.

en: Post is created
fi: Viesti luotiin

en: This trigger activates when a new post is created.
fi: Tämä laukaisin aktivoituu, kun uusi viesti luodaan.

en: Created post
fi: Luotu viesti

en: The post that was created.
fi: Luotu viesti.

en: Created post's ID
fi: Luodun viestin ID

en: The ID of the post that was created.
fi: Luodun viestin ID.

en: Post meta changed
fi: Viestin meta muuttui

en: This trigger activates when a post meta field is changed.
fi: Tämä laukaisin aktivoituu, kun viestin meta-kenttä muuttuu.

en: Meta settings
fi: Meta-asetukset

en: Specify the criteria for the meta to watch for changes.
fi: Määritä kriteerit, joihin meta tarkkailee muutoksia.

en: Meta keys
fi: Meta-avaimet

en: This field allow you to choose the post meta that will trigger this action.
fi: Tämä kenttä antaa sinun valita viestin metan, joka laukaisee tämän toiminnon.

en: Saved post
fi: Tallennettu viesti

en: The post that triggered this action.
fi: Viesti, joka laukaisi tämän toiminnon.

en: The action taken when the meta key is changed: 'added', 'updated' or 'deleted'.
fi: Toimenpide, joka suoritetaan, kun meta-avain muuttuu: 'lisätty', 'päivitetty' tai 'poistettu'.

en: The meta ID.
fi: Meta ID.

en: The meta key that was changed.
fi: Muuttunut meta-avain.

en: New meta value
fi: Uusi meta-arvo

en: The new meta value.
fi: Uusi meta-arvo.

en: Old meta value
fi: Vanha meta-arvo

en: The meta value before the change.
fi: Meta-arvo ennen muutosta.

en: Post is published
fi: Viesti on julkaistu

en: This trigger activates when a post is published.
fi: Tämä laukaisin aktivoituu, kun viesti julkaistaan.

en: The post that was published, with the old properties.
fi: Viesti, joka julkaistiin, vanhoilla ominaisuuksilla.

en: The post that was published, with the new properties.
fi: Viesti, joka julkaistiin, uusilla ominaisuuksilla.

en: Manually run via posts row action
fi: Suorita manuaalisesti viestit-rivitoiminnon kautta

en: This trigger creates a custom post row action and activates when the row action is clicked in the Posts list screen.
fi: Tämä laukaisin luo mukautetun rivitoiminnon ja aktivoituu, kun rivitoimintoa klikataan Viestit-listanäytössä.

en: Row Action
fi: Rivitoiminto

en: Configure the post row action that will be created in the Posts list screen.
fi: Määritä viestin rivitoiminto, joka luodaan Viestit-listanäytössä.

en: Action label
fi: Toiminnon etiketti

en: The label of the action created in the post row for this trigger.
fi: Viestiriville luodun toiminnon etiketti tälle laukaisimelle.

en: Run workflow
fi: Suorita työnkulku

en: Ask for confirmation
fi: Kysy vahvistusta

en: If enabled, the user will be asked to confirm the action before it is executed.
fi: Jos tämä on käytössä, käyttäjältä kysytään vahvistusta ennen toiminnon suorittamista.

en: Are you sure you want to run this action?
fi: Oletko varma, että haluat suorittaa tämän toiminnon?

en: Triggered post
fi: Laukaistu viesti

en: Post is saved
fi: Viestin tallentaminen

en: This trigger activates whenever a post is saved, regardless of whether it's newly created, imported, or updated.
fi: Tämä laukaisin aktivoituu aina, kun viesti tallennetaan, riippumatta siitä, onko se äskettäin luotu, tuotu tai päivitetty.

en: Is update
fi: On päivitys

en: Whether the action happened to an existing post or a new post. Enter True for an existing post, or False for a new post.
fi: Tapahtuiko toiminto olemassa olevalle viestille vai uudelle viestille. Syötä True olemassa olevalle viestille tai False uudelle viestille.

en: Saved post ID
fi: Tallennetun viestin ID

en: The ID of the post that was saved.
fi: Tallennetun viestin ID.

en: Post is scheduled
fi: Viestin aikataulu

en: This trigger activates when a post is scheduled.
fi: Tämä laukaisin aktivoituu, kun viesti aikataulutetaan.

en: Post Before Schedule
fi: Viestin aikataulu ennen

en: The post that was scheduled, with the old properties.
fi: Aikataulutettu viesti, vanhoilla ominaisuuksilla.

en: Post After Schedule
fi: Julkaise aikataulun jälkeen

en: The post that was scheduled, with the new properties.
fi: Aikataulutettu julkaisu, jossa on uudet ominaisuudet.

en: The ID of the post that was scheduled.
fi: Aikataulutetun julkaisun ID.

en: Post status changed
fi: Julkaisun tila muuttunut

en: This trigger activates when a post status changes.
fi: Tämä laukaisin aktivoituu, kun julkaisun tila muuttuu.

en: Post is updated
fi: Julkaisu päivitetty

en: This trigger activates when an existing post is updated.
fi: Tämä laukaisin aktivoituu, kun olemassa oleva julkaisu päivitetään.

en: Manually run via checkbox
fi: Suorita manuaalisesti valintaruudun avulla

en: This trigger activates when the option is manually enabled. It can be enabled via the post editing screen or the Quick Edit panel.
fi: Tämä laukaisin aktivoituu, kun vaihtoehto otetaan käyttöön manuaalisesti. Sen voi ottaa käyttöön julkaisun muokkausnäytössä tai Nopean muokkauksen paneelissa.

en: Settings for the trigger.
fi: Laukaisimen asetukset.

en: Checkbox label
fi: Valintaruudun etiketti

en: The label of the checkbox that enables the trigger.
fi: Valintaruudun etiketti, joka ottaa laukaisimen käyttöön.

en: On schedule
fi: Aikataulussa

en: This trigger allows you to run a workflow at a specific time, or relative to another date. You can also use this trigger to repeat workflows.
fi: Tämä laukaisin sallii työnkulun suorittamisen tietyllä hetkellä tai suhteessa toiseen päivämäärään. Voit myös käyttää tätä laukaista toistaaksesi työnkulkuja.

en: Choose a schedule to activate the workflow.
fi: Valitse aikataulu työnkulun aktivoimiseksi.

en: Date offset
fi: Päivämääräsiirto

en: When scheduled
fi: Kun aikataulutettu

en: Terms are added to post
fi: Termit on lisätty julkaisuun

en: This trigger activates when taxonomy terms are added to a post.
fi: Tämä laukaisin aktivoituu, kun taksonomian termejä lisätään julkaisuun.

en: Terms Filter
fi: Termi suodatin

en: Specify which terms should trigger the workflow.
fi: Määritä, mitkä termit laukaisevat työnkulun.

en: Terms filter
fi: Termien suodatin

en: Select the specific terms that will trigger this workflow.
fi: Valitse tietyt termit, jotka laukaisevat tämän työnkulun.

en: The post before terms were added.
fi: Viesti ennen termien lisäämistä.

en: The post after terms were added.
fi: Viesti termien lisäämisen jälkeen.

en: The ID of the post that had terms added.
fi: Viestin ID, johon termit lisättiin.

en: User role is changed
fi: Käyttäjän rooli on muuttunut

en: This trigger activates when a user's role is changed.
fi: Tämä laukaiseva tekijä aktivoituu, kun käyttäjän rooli muuttuu.

en: User Query
fi: Käyttäjän kysely

en: Specify the criteria for users whose role changes will trigger this action.
fi: Määritä kriteerit käyttäjille, joiden roolin muutokset laukaisevat tämän toiminnon.

en: User query
fi: Käyttäjän kysely

en: The query defines the users that will trigger this action.
fi: Kysely määrittelee käyttäjät, jotka laukaisevat tämän toiminnon.

en: User Role before change
fi: Käyttäjän rooli ennen muutosta

en: User Role after change
fi: Käyttäjän rooli muutoksen jälkeen

en: User that data was changed for
fi: Käyttäjä, jonka tietoja muutettiin

en: The user that data was changed for.
fi: Käyttäjä, jonka tietoja muutettiin.

en: Added roles
fi: Lisätyt roolit

en: The roles that were added to the user.
fi: Roolit, jotka lisättiin käyttäjälle.

en: Removed roles
fi: Poistetut roolit

en: The roles that were removed from the user.
fi: Roolit, jotka poistettiin käyttäjältä.

en: Migrate post_id and repetition_number on scheduled steps schema after v4.5.0
fi: Siirrä post_id ja toistomäärä aikataulutettujen vaiheiden kaavioon version v4.5.0 jälkeen

en: Migrate workflow scheduled steps schema after v4.0.0
fi: Siirrä työnkulun aikataulutettujen vaiheiden kaavioon version v4.0.0 jälkeen

en: User
fi: Käyttäjä

en: Site
fi: Sivusto

en: Flow Control
fi: Virran ohjaus

en: Asynchronous
fi: Asynkroninen

en: Debug
fi: Vianetsintä

en: Data Query
fi: Tietokysely

en: Messages
fi: Viestejä

en: The ID of the workflow
fi: Työnkulun ID

en: The post type
fi: Postityyppi

en: The taxonomy name
fi: Taksonomian nimi

en: The post ID
fi: Postin ID

en: Workflow not found
fi: Työnkulkua ei löytynyt

en: Flow data must be an array.
fi: Virran tiedot on oltava taulukko.

en: Each node must have an id and type.
fi: Jokaisella solmulla on oltava id ja tyyppi.

en: Each edge must have an id, source, and target.
fi: Jokaisella reunoilla on oltava id, lähde ja kohde.

en: Loading the workflow editor...
fi: Ladataan työnkulun muokkainta...

en: You need to enable JavaScript to run this app.
fi: Sinun on otettava JavaScript käyttöön tämän sovelluksen suorittamiseksi.

en: Need PublishPress Future Support?
fi: Tarvitsetko PublishPress Future -tukea?

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
fi: Jos tarvitset apua tai sinulla on uusi ominaisuuspyyntö, kerro meille.

en: Request Support
fi: Pyydä tukea

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
fi: Yksityiskohtainen dokumentaatio on myös saatavilla lisäosan verkkosivustolla.

en: View Knowledge Base
fi: Näytä tietopohja

en: Overdue:
fi: Erääntynyt:

en: Action was not scheduled due to a configuration issue. Please attempt to schedule it again.
fi: Toimintoa ei voitu aikatauluttaa konfiguraatio-ongelman vuoksi. Yritä aikatauluttaa se uudelleen.

en: Metabox Title
fi: Metaboxin otsikko

en: The title of the metabox that will be displayed in the post edit screen.
fi: Metaboxin otsikko, joka näytetään viestin muokkausnäytössä.

en: Checkbox Field Label
fi: Valintaruutukentän etiketti

en: The label of the checkbox field that will be displayed in the metabox.
fi: Valintaruutukentän etiketti, joka näytetään metaboxissa.

en: Future Actions Column
fi: Tulevat toiminnot -sarakke

en: Future Action Column Style
fi: Tulevat toiminnot -sarakkeen tyyli

en: Detailed
fi: Yksityiskohtainen

en: Displays all information in the Future Action column on the "Posts" screen.
fi: Näyttää kaikki tiedot Tulevat toiminnot -sarakkeessa "Viestit" -näytössä.

en: Simplified
fi: Yksinkertaistettu

en: Displays only the icon and date/time in the Future Action column on the "Posts" screen.
fi: Näyttää vain kuvakkeen ja päivämäärän/kellonajan Tulevat toiminnot -sarakkeessa "Viestit" -näytössä.

en: Future Actions Editor
fi: Tulevat toiminnot -editori

en: This controls the time format used to select dates for Future Actions.
fi: Tämä ohjaa aikamuotoa, jota käytetään päivämäärien valitsemiseen tuleville toiminnoille.

en: Time format in the date picker
fi: Aikamuoto päivämäärävalitsimessa

en: Inherit from Site Settings
fi: Peri sivuston asetuksista

en: 24 hours
fi: 24 tuntia

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Advanced Options
fi: Lisäasetukset

en: Experimental Features
fi: Kokeelliset ominaisuudet

en: Enable experimental features
fi: Ota käyttöön kokeelliset ominaisuudet

en: Enable experimental features that are still in development and may not be fully functional.
fi: Ota käyttöön kokeelliset ominaisuudet, jotka ovat vielä kehitysvaiheessa eivätkä ehkä toimi täydellisesti.

en: Preserve Data After Deactivating the Plugin
fi: Säilytä tiedot liitännäisen deaktivoimisen jälkeen

en: Preserve data
fi: Säilytä tiedot

en: Delete data
fi: Poista tiedot

en: Toggle between preserving or deleting data after the plugin is deactivated.
fi: Vaihda tietojen säilyttämisen ja poistamisen välillä liitännäisen deaktivoimisen jälkeen.

en: Debug Log
fi: Virheenkorjauslokit

en: Below is a dump of the debugging table, this should be useful for troubleshooting.
fi: Alla on dumpattu virheenkorjaustaulukko, tämä pitäisi olla hyödyllistä vianetsintään.

en: Number of logs to display:
fi: Näytettävien lokien määrä:

en: Display:
fi: Näytä:

en: Grouped by request
fi: Ryhmätään pyynnön mukaan

en: Time sequence
fi: Aikajärjestys

en: Show only requests with trigger activated
fi: Näytä vain aktivoinnin laukaisemat pyynnöt

note: translators: %1$d: displayed count, %2$d: filtered total, %3$d: sessions, %4$d: total unfiltered, %5$s: filtered log size, %6$s: total log size.
en: Showing the latest %1$d of %2$d logs (%3$d sessions). Total in database: %4$d. Log size: %5$s (total: %6$s).
fi: Näytetään viimeisimmät %1$d %2$d lokista (%3$d istuntoa). Yhteensä tietokannassa: %4$d. Lokikoko: %5$s (yhteensä: %6$s).

note: translators: %1$d: displayed count, %2$d: total count, %3$d: sessions, %4$s: log size.
en: Showing the latest %1$d of %2$d logs (%3$d sessions). Log size: %4$s.
fi: Näytetään viimeisimmät %1$d %2$d lokista (%3$d istuntoa). Lokikoko: %4$s.

note: translators: %1$d: filtered logs count, %2$d: sessions, %3$d: total unfiltered, %4$s: filtered log size, %5$s: total log size.
en: Showing all %1$d logs (%2$d sessions). Total in database: %3$d. Log size: %4$s (total: %5$s).
fi: Näytetään kaikki %1$d lokia (%2$d istuntoa). Yhteensä tietokannassa: %3$d. Lokikoko: %4$s (yhteensä: %5$s).

note: translators: %1$d: total logs count, %2$d: sessions count, %3$s: log size.
en: Showing all %1$d logs (%2$d sessions). Log size: %3$s.
fi: Näytetään kaikki %1$d lokia (%2$d istuntoa). Lokikoko: %3$s.

en: Copy Debug Log
fi: Kopioi virhelok

en: Download
fi: Lataa

en: View Full Log in New Tab
fi: Näytä koko loki uudessa välilehdessä

en: Debug log copied to clipboard!
fi: Virhelokki kopioitu leikepöydälle!

en: Advanced Diagnostics and Tools
fi: Edistyneet diagnostiikat ja työkalut

en: WP-Cron Status Check
fi: WP-Cronin tilan tarkistus

en: Passed
fi: Hyväksytty

en: WP Cron Disabled
fi: WP Cron pois käytöstä

en: Database Schema Check
fi: Tietokannan skeeman tarkistus

en: After activating the plugin, tables are updated automatically on the next page load. Use the button below if you still see schema errors.
fi: Kun laajennus on aktivoitu, taulukot päivitetään automaattisesti seuraavalla sivun latauksella. Käytä alla olevaa painiketta, jos näet edelleen skeemavirheitä.

en: Error found on the database schema: | Errors found on the database schema:
fi[0]: Virhe havaittu tietokannan skeemassa:
fi[1]: Virheitä havaittu tietokannan skeemassa:

en: Try to Fix Database
fi: Yritä korjata tietokanta

en: Debug Logging
fi: Virheiden lokitus

en: Enabled
fi: Ota käyttöön

en: Disable Debugging
fi: Poista virheiden lokitus käytöstä

en: Purge Debug Log
fi: Tyhjennä virhelok

en: View Debug Logs
fi: Näytä virheenkorjauslokit

en: Disabled
fi: Poistettu käytöstä

en: Enable Debugging
fi: Ota virheenkorjaus käyttöön

en: Spatie Ray Debug
fi: Spatie Ray -virheenkorjaus

en: Spatie Ray Detected
fi: Spatie Ray havaittu

en: Spatie Ray Debug is detected. The "Send to Ray" workflow step will be available in the workflow editor.
fi: Spatie Ray -virheenkorjaus on havaittu. "Lähetä Raylle" -työprosessin vaihe on saatavilla työprosessin muokkaimessa.

en: Spatie Ray Not Detected
fi: Spatie Ray ei havaittu

en: Spatie Ray Debug is not detected. This is not an error, but the "Send to Ray" workflow step will not be available in the workflow editor.
fi: Spatie Ray -virheenkorjausta ei havaittu. Tämä ei ole virhe, mutta "Lähetä Raylle" -työprosessin vaihe ei ole saatavilla työprosessin muokkaimessa.

en: Learn more about Spatie Ray
fi: Lue lisää Spatie Raysta

en: Migrate Legacy Future Actions
fi: Siirrä vanhat tulevat toiminnot

en: Run Migration
fi: Suorita siirto

en: Migrate legacy future actions from WP Cron to the new Action Scheduler. This will run in the background and may take a while.
fi: Siirrä vanhat tulevat toiminnot WP Cronista uuteen Toimintojen aikatauluun. Tämä suoritetaan taustalla ja voi kestää jonkin aikaa.

en: Restore Legacy Action Arguments
fi: Palauta vanhat toimintoargumentit

en: Run Data Restoration
fi: Suorita tietojen palautus

en: Restore legacy action arguments as Post Meta. This is useful if you have issues with 3rd party plugins that read that data. This will run in the background and may take a while.
fi: Palauta vanhat toimintoargumentit Post Meta -muodossa. Tämä on hyödyllistä, jos sinulla on ongelmia kolmansien osapuolten lisäosien kanssa, jotka lukevat näitä tietoja. Tämä suoritetaan taustalla ja voi kestää jonkin aikaa.

en: Legacy Cron Schedule
fi: Vanha Cron-aikataulu

en: The below table will show all currently scheduled cron events for the plugin with the next run time.
fi: Alla oleva taulukko näyttää kaikki tällä hetkellä aikataulutetut cron-tapahtumat lisäosalle seuraavalla suoritusaikalla.

en: Event
fi: Tapahtuma

en: Posts and expiration settings
fi: Viesti ja vanhentumisasetukset

en: This is a legacy feature and will be removed in a future version.
fi: Tämä on vanha ominaisuus, joka poistetaan tulevassa versiossa.

en: Default Formats
fi: Oletusmuodot

en: Date Format
fi: Päivämäärämuoto

note: translators: %s is a link to the PHP date function documentation
en: The default format to use when displaying the action date within a post using the shortcode or within the footer.  For information on valid formatting options, see: %s.
fi: Oletusmuoto, jota käytetään toiminton päivämäärän näyttämiseen viestin sisällä käyttäen lyhyttä koodia tai alatunnisteessa.  Lisätietoja voimassa olevista muotoiluvaihtoehdoista, katso: %s.

en: PHP Date Function
fi: PHP Päivämääräfunktio

en: Time Format
fi: Aika

note: translators: %s is a link to the PHP date function documentation
en: The default format to use when displaying the action time within a post using the shortcode or within the footer.  For information on valid formatting options, see: %s.
fi: Oletusmuoto, jota käytetään toiminton ajan näyttämiseen viestin sisällä käyttäen lyhyttä koodia tai alatunnisteessa.  Lisätietoja voimassa olevista muotoiluvaihtoehdoista, katso: %s.

en: Post Footer Display
fi: Viestin alatunnisteen näyttö

en: Enabling this below will display the action date automatically at the end of any post which is set to run an action.
fi: Tämän mahdollistaminen alla näyttää automaattisesti toiminton päivämäärän jokaisen viestin lopussa, johon on määritetty toiminto.

en: Show in Post Footer?
fi: Näytetäänkö viestin alatunnisteessa?

en: This will enable or disable displaying the future action date in the post footer.
fi: Tämä mahdollistaa tai estää tulevan toiminton päivämäärän näyttämisen viestin alatunnisteessa.

en: Footer Contents
fi: Alatunnisteen sisältö

en: Enter the text you would like to appear at the bottom of every post which has an action scheduled.  The following placeholders will be replaced with the future action date in the following format:
fi: Syötä teksti, jonka haluat näkyvän jokaisen viestin alareunassa, johon on aikataulutettu toiminto.  Seuraavat paikat korvataan tulevalla toiminton päivämäärällä seuraavassa muodossa:

en: Footer Style
fi: Alatunnisteen tyyli

en: The inline css which will be used to style the footer text.
fi: Riville asetettu CSS, jota käytetään alatunnisteen tekstin tyylittelyyn.

en: Example:
fi: Esimerkki:

en: Shortcode
fi: Lyhytkoodi

note: translators: %s is a code tag that wraps the shortcode
en: Use the %s[futureaction]%s shortcode to show when the future action will occur. You can add this shortcode anywhere in your post content.
fi: Käytä %s[futureaction]%s -lyhyttä koodia näyttääksesi, milloin tuleva toiminto tapahtuu. Voit lisätä tämän lyhyen koodin mihin tahansa viestisi sisältöön.

en: Shortcode Wrapper
fi: Lyhytkoodin kehys

en: The shortcode output will be wrapped in the selected HTML tag, allowing you to control its structure and styling.
fi: Lyhytkoodin tulos kehystetään valittuun HTML-tagiin, jolloin voit hallita sen rakennetta ja tyylittelyä.

en: Wrapper Class
fi: Kehyksen luokka

en: Add a CSS class to the wrapper element for custom styling.
fi: Lisää CSS-luokka kääre-elementtiin mukautettua tyylittelyä varten.

en: Attributes
fi: Attribuutit

note: translators: %s is the shortcode code wrapped in code tags
en: The following attributes are available for the %s shortcode:
fi: Seuraavat attribuutit ovat käytettävissä %s lyhytkoodille:

note: translators: %s is a code tag that wraps the shortcode attribute name
en: %s - Available options:
fi: %s - Saatavilla olevat vaihtoehdot:

note: translators: %s is a code tag that wraps the shortcode attribute value
en: %s - Displays complete date/time.  Default value.
fi: %s - Näyttää täydellisen päivämäärän/ajan. Oletusarvo.

note: translators: %s is a code tag that wraps the shortcode attribute value
en: %s - Displays date only
fi: %s - Näyttää vain päivämäärän

note: translators: %s is a code tag that wraps the shortcode attribute value
en: %s - Displays time only
fi: %s - Näyttää vain ajan

note: translators: %s is a code tag that wraps the shortcode attribute dateformat translators: %s is a code tag that wraps the shortcode attribute timeformat
en: %s - Format set here will override the value set on the settings page
fi: %s - Tässä asetettu muoto ylittää asetuksen sivulla asetetun arvon

en: Defaults
fi: Oletusarvot

en: Calendar Visibility
fi: Kalenterin näkyvyys

en: Remember last state
fi: Muista viimeinen tila

en: Shows or hides the calendar based on the last user interaction.
fi: Näyttää tai piilottaa kalenterin viimeisen käyttäjävuorovaikutuksen perusteella.

en: Always hidden
fi: Aina piilotettu

en: The calendar is always hidden by default.
fi: Kalenteri on aina oletuksena piilotettu.

en: Permissions
fi: Oikeudet

en: Choose Which User Roles Can Create Future Actions
fi: Valitse, mitkä käyttäjäroolit voivat luoda tulevia toimintoja

en: Email Notification
fi: Sähköpostihälytys

en: Whenever an action runs, an email can be sent to alert users.
fi: Aina kun toiminto suoritetaan, sähköposti voidaan lähettää käyttäjien varoittamiseksi.

en: Enable Email Notification?
fi: Ota sähköpostihälytys käyttöön?

en: This will enable or disable the send of email notification on future action.
fi: Tämä ottaa käyttöön tai poistaa käytöstä sähköpostihälytyksen lähettämisen tulevissa toiminnoissa.

en: Include Blog Administrators?
fi: Sisällytä blogin ylläpitäjät?

en: This will include all users with the role of "Administrator" in the email.
fi: Tämä sisältää kaikki käyttäjät, joilla on "Ylläpitäjä" rooli sähköpostissa.

en: Enter a comma separate list of emails that you would like to be notified when the action runs.  This will be applied to ALL post types.  You can set post type specific emails on the Defaults tab.
fi: Syötä pilkuilla erotettu lista sähköpostiosoitteista, joista haluat saada ilmoituksen, kun toiminto suoritetaan. Tämä koskee KAIKKIA julkaisutyyppejä. Voit asettaa julkaisutyypikohtaisia sähköposteja Oletusarvot-välilehdellä.

en: Past-due Actions Notification
fi: Erääntyneiden toimintojen ilmoitus

en: This will enable or disable the send of email notification on past-due actions.
fi: Tämä mahdollistaa tai estää sähköpostihälytyksen lähettämisen erääntyneistä toiminnoista.

en: Enable Past-due Actions Notification?
fi: Ota erääntyneiden toimintojen ilmoitus käyttöön?

en: Enter a comma separate list of emails that you would like to be notified when past-due actions are detected.
fi: Syötä pilkuilla erotettu lista sähköpostiosoitteista, joista haluat saada ilmoituksen, kun erääntyneitä toimintoja havaitaan.

en: Post Types
fi: Julkaisutyypit

en: General
fi: Yleinen

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Display
fi: Näyttö

en: Admin
fi: Ylläpitäjä

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: Diagnostics and Tools
fi: Diagnostiikka ja työkalut

en: Drop a .json file here
fi: Vedä .json-tiedosto tänne

en: or
fi: tai

en: Select a .json file
fi: Valitse .json-tiedosto

en: Selected file
fi: Valittu tiedosto

en: File size
fi: Tiedoston koko

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Unselect all
fi: Poista valinta kaikista

en: No items found.
fi: Ei kohteita löytynyt.

en: Loading items, please wait...
fi: Ladataan kohteita, ole hyvä ja odota...

en: Select the content you want to import.
fi: Valitse sisältö, jonka haluat tuoda.

en: Action Settings
fi: Toimintojen asetukset

en: No workflows or settings found in the file.
fi: Ei työnkulkuja tai asetuksia löytynyt tiedostosta.

en: Cancel and select a different file
fi: Peruuta ja valitse toinen tiedosto

en: Settings exported successfully.
fi: Asetukset viety onnistuneesti.

en: Failed to export settings.
fi: Asetusten vienti epäonnistui.

en: Export the plugin settings and workflows to a .json file. This file can be imported later to restore the data or migrate to another site.
fi: Vie liitännäisen asetukset ja työnkulut .json-tiedostoon. Tätä tiedostoa voidaan tuoda myöhemmin tietojen palauttamiseksi tai siirtämiseksi toiseen sivustoon.

en: Exporting...
fi: Vieminen...

en: Invalid file type. Please upload a .json file.
fi: Virheellinen tiedostotyyppi. Ole hyvä ja lataa .json-tiedosto.

en: Settings imported successfully.
fi: Asetukset tuotu onnistuneesti.

en: Failed to import settings.
fi: Asetusten tuonti epäonnistui.

en: Import the plugin settings or workflows from a .json file.
fi: Tuo liitännäisen asetukset tai työnkulut .json-tiedostosta.

en: Select Content to Import
fi: Valitse tuontiin tarkoitettu sisältö

en: Raw Data Preview
fi: Raakadatan esikatselu

en: Select a post type to edit:
fi: Valitse muokattava viestityyppi:

en: Workflow to trigger
fi: Työnkulku, joka laukaistaan

en: No compatible workflows available.
fi: Yhteensopivia työnkulkuja ei ole saatavilla.

en: Change manually enabled workflows
fi: Muuta manuaalisesti käytössä olevia työnkulkuja

note: translators: %s: Workflow title
en: Are you sure you want to cancel all scheduled actions for the "%s" workflow?
fi: Oletko varma, että haluat peruuttaa kaikki aikataulutetut toimet työnkululle "%s"?

en: Cancel Actions
fi: Peruuta toimet

en: %d item | %d items
fi[0]: %d kohde
fi[1]: %d kohdetta

en: Integer
fi: Kokonaisluku

en: String
fi: Merkkijono

en: Object
fi: Objekti

en: Array
fi: Taulukko

en: Argument name
fi: Argumentin nimi

en: Data type
fi: Tietotyyppi

en: Value
fi: Arvo

en: The argument name should only contain letters, numbers and underscores.
fi: Argumentin nimen tulisi sisältää vain kirjaimia, numeroita ja alaviivoja.

en: Argument #%s
fi: Argumentti #%s

en: No arguments added to the action.
fi: Toimintoon ei ole lisätty argumentteja.

en: Add a new argument
fi: Lisää uusi argumentti

en: When to expire
fi: Milloin vanhentua

en: Add Group
fi: Lisää ryhmä

en: Add Rule
fi: Lisää sääntö

en: Create rules that will continue the workflow only if certain conditions are met.
fi: Luo sääntöjä, jotka jatkavat työnkulkua vain, jos tietyt ehdot täyttyvät.

en: Edit rules
fi: Muokkaa sääntöjä

en: Conditional logic is a Pro feature. Upgrade to create advanced conditions for your workflows.
fi: Ehdollinen logiikka on Pro-ominaisuus. Päivitä luodaksesi edistyneitä ehtoja työnkulkuihisi.

en: Duplicate Rule
fi: Kaksoissääntö

en: Not
fi: Ei

en: Dismiss
fi: Hylkää

en: Dismiss the notification
fi: Hylkää ilmoitus

en: Option %s
fi: Vaihtoehto %s

en: Option #%s
fi: Vaihtoehto #%s

en: No options added to the action.
fi: Toimintaan ei ole lisätty vaihtoehtoja.

en: Add a new option
fi: Lisää uusi vaihtoehto

en: You have reached the maximum number of options. You can add up to %s options.
fi: Olet saavuttanut vaihtoehtojen enimmäismäärän. Voit lisätä enintään %s vaihtoehtoa.

en: Name
fi: Nimi

en: Hint
fi: Vihje

en: The option name should only contain letters, numbers and underscores.
fi: Vaihtoehdon nimen tulee sisältää vain kirjaimia, numeroita ja alaviivoja.

en: Selected in the calendar
fi: Valittu kalenterissa

en: When the trigger is activated
fi: Kun liipaisin aktivoidaan

en: When the step is activated
fi: Kun vaihe aktivoidaan

en: As soon as possible
fi: Mahdollisimman pian

en: On a specific date
fi: Tietyllä päivämäärällä

en: Relative to a specific date
fi: Suhteessa tiettyyn päivämäärään

en: Unchanged
fi: Vailla muutoksia

en: Date source
fi: Päivämäärä lähde

en: Click the button to choose a custom date source from variables that can provide a date.
fi: Napsauta painiketta valitaksesi mukautetun päivämäärämuuttujan, joka voi antaa päivämäärän.

en: Offset
fi: Siirto

en: Error:
fi: Virhe:

en: Click for more information
fi: Napsauta saadaksesi lisätietoja

en: For more information on formatting, see the %sPHP strtotime function%s. For example, you could enter %s+1 month%s or %s+1 week 2 days 4 hours 2 seconds%s or %snext Thursday%s. Please use only phrases in English.
fi: Lisätietoja muotoilusta löytyy %sPHP strtotime -toiminnosta%s. Esimerkiksi voit kirjoittaa %s+1 kuukausi%s tai %s+1 viikko 2 päivää 4 tuntia 2 sekuntia%s tai %sensi torstaina%s. Käytä vain lauseita englanniksi.

en: All received input
fi: Kaikki vastaanotettu syöte

en: Custom data
fi: Mukautetut tiedot

en: Select the data to output
fi: Valitse tulostettavat tiedot

en: Notice
fi: Ilmoitus

en: Critical
fi: Kriittinen

en: Alert
fi: Hälytys

en: Post Status
fi: Julkaisun tila

en: Post Type
fi: Julkaisun tyyppi

note: translators: %s is the database table name
en: Type the %s key and click on the button to insert it.
fi: Kirjoita %s-avain ja napsauta painiketta lisätäksesi sen.

en: Metadata key
fi: Metatietojen avain

en: Insert
fi: Lisää

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Select a variable from the list below.
fi: Valitse muuttuja alla olevasta luettelosta.

en: Type your expression here or use the variables below.
fi: Kirjoita ilmaisusi tähän tai käytä alla olevia muuttujia.

en: Variables
fi: Muuttujat

en: Double-click on a variable to select it.
fi: Kaksoisklikkaa muuttujaa valitaksesi sen.

en: Double-click on any variable to add it to your expression.
fi: Kaksoisklikkaa mitä tahansa muuttujaa lisätäksesi sen lausekkeeseesi.

en: Hover over a variable to see its description.
fi: Vie hiiri muuttujan päälle nähdäksesi sen kuvauksen.

en: The name of the term.
fi: Termin nimi.

en: The slug of the term.
fi: Termin slug.

en: Term ID
fi: Termin ID

en: The unique identifier of the term.
fi: Termin ainutlaatuinen tunniste.

en: Count
fi: Luku

en: Number of posts assigned to this term.
fi: Tämäntyyppisille postauksille osoitettujen määrä.

note: translators: %s is the taxonomy label
en: %s terms for this post.
fi: %s termiä tälle postaukselle.

en: Learn more
fi: Opi lisää

en: This option is used to connect to another step and cannot have its name changed until the connection is removed.
fi: Tätä vaihtoehtoa käytetään yhdistämään toiseen vaiheeseen, eikä sen nimeä voi muuttaa ennen kuin yhteys on poistettu.

en: Post Date
fi: Julkaisupäivämäärä

en: Update the post date
fi: Päivitä julkaisupäivämäärä

en: Post Title
fi: Julkaisun otsikko

en: Update the post title
fi: Päivitä julkaisun otsikko

en: Post Slug
fi: Julkaisun slug

en: Update the post slug
fi: Päivitä julkaisun slug

en: Post Content
fi: Viestin sisältö

en: Update the post content
fi: Päivitä viestin sisältö

en: Post Excerpt
fi: Viestin ote

en: Update the post excerpt
fi: Päivitä viestin ote

en: Post Discussion
fi: Viestin keskustelu

en: Update the post discussion
fi: Päivitä viestin keskustelu

en: Post Password
fi: Viestin salasana

en: Update the post password
fi: Päivitä viestin salasana

en: Post Author
fi: Viestin kirjoittaja

en: Update the post author
fi: Päivitä viestin kirjoittaja

en: Unable to load the list of authors. Please try again.
fi: Kirjoittajien lista ei latautunut. Yritä uudelleen.

en: Do not update
fi: Älä päivitä

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Comments only
fi: Vain kommentit

en: Closed
fi: Suljettu

en: Pings only
fi: Vain pingit

en: Open
fi: Avoin

en: Changed...
fi: Muutettu...

en: Visitors can add new comments and replies.
fi: Kävijät voivat lisätä uusia kommentteja ja vastauksia.

en: Visitors can not add new comments or replies. Existing comments remain visible.
fi: Kävijät eivät voi lisätä uusia kommentteja tai vastauksia. Olemassa olevat kommentit pysyvät näkyvissä.

en: Enable pinbacks & trackbacks
fi: Ota pinbackit ja trackbackit käyttöön

en: Learn more about pinbacks & trackbacks
fi: Opi lisää pinbackeista ja trackbackeista

en: Clear content
fi: Tyhjennä sisältö

en: Create filters to query specific posts based on rules.
fi: Luo suodattimia kysyäksesi tiettyjä julkaisuja sääntöjen perusteella.

en: Post selection
fi: Julkaisun valinta

en: Post received as input
fi: Julkaisu saatu syötteenä

en: Custom query
fi: Mukautettu kysely

en: Post Terms
fi: Julkaisun ehdot

en: Separate multiple values with commas or Enter key.
fi: Erota useat arvot pilkuilla tai Enter-näppäimellä.

en: * Required field
fi: * Pakollinen kenttä

en: Post Search Query
fi: Julkaisuhaku kysely

en: Create a search query to filter posts based on conditions.
fi: Luo hakukysely suodattaaksesi julkaisuja ehtojen perusteella.

en: Edit query
fi: Muokkaa kyselyä

en: Post Parent
fi: Julkaisun vanhempi

en: New Status
fi: Uusi tila

en: No color
fi: Ei väriä

en: Green
fi: Vihreä

en: Orange
fi: Oranssi

en: Red
fi: Punainen

en: Blue
fi: Sininen

en: Purple
fi: Purppura

en: Gray
fi: Harmaa

en: Custom interval in seconds
fi: Mukautettu aikaväli sekunneissa

en: Repeating Action
fi: Toistuva toiminto

en: Choose how often this task should repeat. Select 'Non-repeating' for a one-time action or set an interval for automatic recurrence.
fi: Valitse kuinka usein tämän tehtävän tulisi toistua. Valitse 'Ei toistuva' kertaluonteiselle toiminnolle tai määritä aikaväli automaattiselle toistolle.

en: Unique Task Identifier
fi: Uniikki tehtävätunnus

en: Define a unique ID to detect and prevent duplicate tasks.
fi: Määritä ainutlaatuinen ID, jotta voidaan havaita ja estää kaksoistehtävät.

en: Select the terms
fi: Valitse ehdot

en: Specific terms
fi: Erityiset ehdot

en: User Role
fi: Käyttäjärooli

en: User selection
fi: Käyttäjän valinta

en: User received as input
fi: Käyttäjä vastaanotettuna syötteenä

en: User ID
fi: Käyttäjä-ID

en: Applying auto layout.
fi: Sovellan automaattista asettelua.

en: Auto layout applied.
fi: Automaattinen asettelu sovellettu.

en: Back
fi: Takaisin

en: Add a description to this step...
fi: Lisää kuvaus tälle vaiheelle...

en: Edit description
fi: Muokkaa kuvausta

en: Currently this step is being skipped. Upgrade to Pro to unlock this feature.
fi: Tällä hetkellä tämä vaihe ohitetaan. Päivitä Pro-versioon ottaaksesi tämän ominaisuuden käyttöön.

en: Add
fi: Lisää

en: Close
fi: Sulje

note: translators: button label text should, if possible, be under 16 characters.
en: Auto Layout
fi: Automaattinen asettelu

note: translators: button label text should, if possible, be under 16 characters.
en: Upgrade to Pro and unlock more features
fi: Päivitä Pro-versioon ja avaa lisää ominaisuuksia

note: translators: button label text should, if possible, be under 16 characters.
en: Redo
fi: Uudelleen

note: translators: button label text should, if possible, be under 16 characters.
en: Undo
fi: Peruuta

en: Wait, we are loading the workflow...
fi: Odota, lataamme työnkulun...

en: Feature deactivated
fi: Ominaisuus poistettu käytöstä

en: Feature activated
fi: Ominaisuus aktivoitu

en: Fullscreen mode
fi: Koko näytön tila

en: Work without distraction
fi: Työskentele ilman häiriöitä

en: Fullscreen mode activated
fi: Koko näytön tila aktivoitu

en: Fullscreen mode deactivated
fi: Koko näytön tila poistettu käytöstä

en: Advanced Settings
fi: Lisäasetukset

en: Display advanced settings for the workflow, triggers and steps
fi: Näytä lisäasetukset työnkululle, laukaiseille ja vaiheille

en: Advanced settings mode activated
fi: Lisäasetusten tila aktivoitu

en: Advanced settings mode deactivated
fi: Lisäasetusten tila poistettu käytöstä

en: Display a mini map
fi: Näytä mini kartta

en: Display a mini map in the bottom of the editor, triggers and steps
fi: Näytä mini kartta editorin alareunassa, laukaiseissa ja vaiheissa

en: Mini map activated
fi: Mini kartta aktivoitu

en: Mini map deactivated
fi: Mini kartta poistettu käytöstä

en: Display the controls panel
fi: Näytä ohjauspaneeli

en: Display the controls panel with buttons to zoon in, zoom out, fit the view and lock the viewport
fi: Näytä ohjauspaneeli, jossa on painikkeet zoomaamiseen, zoomauksen pienentämiseen, näkymän sovittamiseen ja näkymän lukitsemiseen

en: Tools
fi: Työkalut

en: Developer mode
fi: Kehittäjätila

en: Work in developer mode
fi: Työskentele kehittäjätilassa

en: Developer mode activated
fi: Kehittäjätila aktivoitu

en: Developer mode deactivated
fi: Kehittäjätila poistettu käytöstä

en: Welcome guide
fi: Tervetulo-opas

en: Display the welcome guide
fi: Näytä tervetulo-opas

en: Welcome guide activated
fi: Tervetulo-opas aktivoitu

en: Welcome guide deactivated
fi: Tervetulo-opas poistettu käytöstä

en: Help
fi: Apua

en: Developer Info
fi: Kehittäjätiedot

en: Node
fi: Solmu

en: Node Data
fi: Solmun tiedot

en: Node Settings
fi: Solmun asetukset

en: Node Type
fi: Solmun tyyppi

en: No element selected.
fi: Yhtään elementtiä ei ole valittu.

en: Multiple and different elements selected.
fi: Useita ja erilaisia elementtejä on valittu.

en: %d steps selected
fi: %d askelta valittu

en: Multiple steps selected.
fi: Useita askelia valittu.

en: %d connections selected
fi: %d yhteyttä valittu

en: Multiple connections selected.
fi: Useita yhteyksiä valittu.

en: Connection
fi: Yhteys

en: The connection between nodes in the workflow. Signifies the path along which data or control flow one node to another.
fi: Yhteys solmujen välillä työnkulussa. Ilmaisee polun, jota pitkin tieto tai ohjaus kulkee yhdestä solmusta toiseen.

en: Step Data Flow
fi: Askeleen tietovirta

en: Inputs
fi: Syötteet

en: This step receives the following input from previous step:
fi: Tämä askel vastaanottaa seuraavat syötteet edelliseltä askeleelta:

en: This step does not receive any input from previous step.
fi: Tämä askel ei vastaanota mitään syötettä edelliseltä askeleelta.

en: Outputs
fi: Tulosteet

en: This step outputs the following data:
fi: Tämä askel tuottaa seuraavat tiedot:

en: This step does not output any data.
fi: Tämä askel ei tuota mitään tietoja.

en: Step Scoped Variables
fi: Askelkohtaiset muuttujat

en: This step receives the following step scoped variables:
fi: Tämä askel vastaanottaa seuraavat askelkohtaiset muuttujat:

en: This step does not have any step scoped variables.
fi: Tällä askelella ei ole mitään askelkohtaisia muuttujia.

en: Global Variables
fi: Globaalit muuttujat

en: No global variables are declared
fi: Ei globaaleja muuttujia ole määritelty

en: No description
fi: Ei kuvausta

en: Unknown node: %s
fi: Tuntematon solmu: %s

en: This is a placeholder node for a node that does not exist.
fi: Tämä on paikkaus solmu, jota ei ole olemassa.

en: Step
fi: Vaihe

en: Trigger
fi: Laukaisija

en: Step actions
fi: Vaiheen toiminnot

en: This node has errors
fi: Tässä solmussa on virheitä

en: Add a step
fi: Lisää vaihe

en: Search for actions
fi: Etsi toimintoja

en: Search for steps
fi: Etsi vaiheita

en: Search for triggers and steps
fi: Etsi laukaisijoita ja vaiheita

en: Click to add a trigger
fi: Napsauta lisätäksesi laukaisijan

en: Validation
fi: Vahvistus

en: All checks have passed for this step.
fi: Kaikki tarkistukset ovat läpäisseet tämän vaiheen.

en: Upgrade to Pro to unlock this feature.
fi: Päivitä Pro-versioon avataksesi tämän ominaisuuden.

en: Use left and right arrow keys to move through steps
fi: Käytä vasenta ja oikeaa nuolinäppäintä siirtyäksesi vaiheiden läpi

en: No results found.
fi: Ei tuloksia löytynyt.

note: translators: %d: number of results.
en: %d result found. | %d results found.
fi[0]: %d tulos löytyi.
fi[1]: %d tulosta löytyi.

en: Nodes
fi: Solmut

en: A tip for using the workflow editor
fi: Vinkki työprosessin muokkaamisen käyttämiseen

note: translators: %d: Number of blocks.
en: %d block | %d blocks
fi[0]: %d lohko
fi[1]: %d lohkoa

note: translators: Patterns tab title in the block inserter.
en: Actions
fi: Toiminnot

en: Select multiple steps by pressing <kbd>cmd</kbd> and clicking on each step in the workflow.
fi: Valitse useita vaiheita painamalla <kbd>cmd</kbd> ja napsauttamalla jokaista vaihetta työnkulussa.

en: Drag steps from the inserter and drop them directly into your workflow for easy customization.
fi: Vedä vaiheita inserterista ja pudota ne suoraan työnkulkuusi helppoa mukauttamista varten.

en: Simply double-click any step to bring up the settings sidebar for quick adjustments.
fi: Kaksoisnapsauta mitä tahansa vaihetta avataksesi asetussivupaneelin nopeita säätöjä varten.

en: Double-click the workflow pane to increase the zoom level for a closer look.
fi: Kaksoisnapsauta työnkulkuikkunaa suurentaaksesi zoomaustasoa tarkempaa katselua varten.

en: Hold down the <kbd>shift</kbd> key and double-click the workflow pane to decrease the zoom level.
fi: Pidä <kbd>shift</kbd> -näppäintä alhaalla ja kaksoisnapsauta työnkulkuikkunaa pienentääksesi zoomaustasoa.

en: Easily add new steps by clicking on a step's handle and dragging it. Drop it in the workflow pane to see a floating inserter where you can type and search for the step you need.
fi: Lisää helposti uusia vaiheita napsauttamalla vaiheen kahvaa ja vetämällä sitä. Pudota se työnkulkuikkunaan nähdäksesi kelluvan inserterin, jossa voit kirjoittaa ja etsiä tarvitsemaasi vaihetta.

en: (no name)
fi: (ei nimeä)

en: Element
fi: Elementti

en: Close settings
fi: Sulje asetukset

en: Get started
fi: Aloita

en: Enable or disable the different types of debug information that is shown in Ray when this workflow is activated.
fi: Ota käyttöön tai pois käytöstä erilaiset virheenkorjaustiedot, jotka näytetään Rayssä, kun tämä työnkulku on aktivoitu.

en: Show Queries
fi: Näytä kyselyt

en: Show Emails
fi: Näytä sähköpostit

en: Show WordPress Errors
fi: Näytä WordPress-virheet

en: Show current running step
fi: Näytä nykyinen käynnissä oleva vaihe

en: Are you sure you want to delete this workflow?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän työnkulun?

en: Move to trash
fi: Siirrä roskakoriin

note: translators: button label text should, if possible, be under 16 characters.
en: Publish
fi: Julkaise

en: Update
fi: Päivitä

en: Autosaving...
fi: Automaattitallennus...

en: Updating...
fi: Päivitetään...

en: Updated
fi: Päivitetty

note: translators: button label text should, if possible, be under 16 characters.
en: Save draft
fi: Tallenna luonnos

note: translators: button label text should, if possible, be under 16 characters.
en: Save
fi: Tallenna

en: Autosaving
fi: Automaattitallennus

en: Saving
fi: Tallennetaan

en: Saved
fi: Tallennettu

en: Unable to create a new workflow. Please try again.
fi: Uuden työnkulun luominen epäonnistui. Yritä uudelleen.

en: Unable to load the workflow. Please try again.
fi: Työnkulun lataaminen epäonnistui. Yritä uudelleen.

en: Workflow saved as draft.
fi: Työnkulku tallennettu luonnoksena.

en: Unable to save workflow. Please, try again.
fi: Työnkulun tallentaminen epäonnistui. Yritä uudelleen.

en: Workflow saved.
fi: Työnkulku tallennettu.

en: Unable to publish the workflow. Please, try again.
fi: Työnkulun julkaiseminen epäonnistui. Yritä uudelleen.

en: Workflow switched to draft.
fi: Työnkulku muutettu luonnokseksi.

en: Unable to switch workflow to draft. Please, try again.
fi: Työnkulun muuttaminen luonnokseksi epäonnistui. Yritä uudelleen.

en: Workflow deleted. Redirecting...
fi: Työnkulku poistettu. Siirrytään...

en: Unable to delete the workflow. Please, try again.
fi: Työnkulun poistaminen epäonnistui. Yritä uudelleen.

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Title
fi: Otsikko

en: Description
fi: Kuvaus

en: Are you sure you want to unpublish this workflow?
fi: Oletko varma, että haluat peruuttaa tämän työnkulun julkaisemisen?

en: Draft
fi: Luonnos

en: Switch to draft
fi: Vaihda luonnokseen

en: Enable workflow %s
fi: Ota käyttöön työnkulku %s

[ctx: noun]
en: View
fi: Näytä

[ctx: noun]
note: translators: Default label for the Workflow sidebar tab, not selected.
en: Workflow
fi: Työnkulku

[ctx: nodes]
en: Most used
fi: Käytetyimmät
